Відбулися обшуки у ТОВ «Фортуна-Т», «Гранд-строй-сервіс», «Віртус ВР» та КП «Сервіс»

або обшуки
Поділитися новиною

або обшукиВідкриті дані ЄРДР щодня шокують новою інформацією. У минулому номері ми розповідали про те, що у Миргородському суді розглядали клопотання прокурора Миргородської місцевої прокуратури про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях КП «Сервіс» через те, що в ході досудового розслідування встановлено, що директор даного комунального підприємства спільно із головним бухгалтером протягом 2018-2019 років, зловживаючи своїм службовим становищем, вступили у злочинну змову із раніше визначеними ними суб’єктами підприємницької діяльності та, ухиляючись від проведення процедури закупівель, систематично завищували вартість товарів, робіт та послуг, які закупляються…

Так от, обшуки вже відбулися. Але провели їх не тільки за адресою комунального підприємства, а й ще у кількох. Як це було і що цікавого виявили – читайте далі.  

7 червня 2019 року Шишацький районний суд Полтавської розглядав клопотання начальника Шишацького відділу Миргородської місцевої прокуратури про арешт тимчасово вилученого майна по матеріалах досудового розслідування №42019171260000043 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

За кілька днів до цього, 3 червня, начальник Шишацького відділу Миргородської місцевої прокуратури звернувся до слідчого судді Шишацького районного суду із вказаним клопотанням, в якому зазначив, що у ході розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що директор КП «Сервіс» Гадяцької районної ради Володимир Кирченков, спільно із головним бухгалтером КП «Сервіс» Гадяцької райради, протягом 2018-2019 років, зловживаючи своїм службовим становищем, вступили у злочинну змову із раніше визначеними ними суб’єктами підприємницької діяльності та, ухиляючись від проведення процедури закупівель, систематично, протягом 2018-2019 років, завищують вартість товарів, робіт та послуг, які закупляються.

У ході проведення досудового розслідування також встановлено, що особам належить ряд суб`єктів підприємницької діяльності, через які КП «Сервіс» Гадяцької районної ради замовляє одні й ті ж послуги кілька разів на тиждень за «допороговою» сумою, тобто до 200 тис. гривень, із метою уникнення проведення процедури державних закупівель та встановлення завищеної вартості товарів. У подальшому частина послуг фактично не здійснюється, а гроші, перераховані з держбюджету, надходять на рахунки підконтрольних підприємств.

«Частина послуг фактично не здійснюється»

На виконання ухвал слідчого судді Шишацького районного суду від 29.05.2019 року, у період із 31 травня по 1 червня 2019 року, слідчими Шишацького ВП було проведено обшуки у приміщеннях ТОВ «Фортуна-Т» (м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25а), ТОВ «Гранд-строй-сервіс» і ТОВ «Віртус ВР» (м. Гадяч, вул. Драгоманова, 4/4) та КП «Сервіс» Гадяцької райради (м. Гадяч, вул. Енгельса, 28), але при цьому за вказаними адресами підприємства ТОВ «Гранд-строй-сервіс» та ТОВ «Віртус ВР» не було знайдено.

Поряд із тим, фінансово-господарські та бухгалтерські документи даних товариств було виявлено та вилучено в ході проведення обшуку за адресою: м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25а.

Крім того, обшук за адресою: м. Гадяч вул. Кіндратенка, 25а – було проведено у всіх приміщеннях адміністративної будівлі, оскільки неможливо ідентифікувати місце знаходження ТОВ «Фортуна-Т», так як в кожному з даних приміщень виявлено та вилучено фінансово-господарські та бухгалтерські документи різних юридичних осіб, зокрема і даного товариства.

Вилучене в ході обшуку майно постановою старшого слідчого Шишацького ВП майора поліції О.Шабельника від 2 червня 2019 року було визнано речовими доказами по даному кримінальному провадженню.

Усі вилучені документи та речі в адміністративних будівлях за адресами: м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25а та м. Гадяч, вул. Енгельса, 28 – є предметами кримінального правопорушення, що за своїм змістом та формою можуть слугувати доказом вчинення кримінального правопорушення, так як бухгалтерська та інша документація, перелічена у протоколах обшуків та додатках до нього, свідчить про незаконні дії посадових осіб КП «Сервіс» Гадяцької районної ради та інших юридичних осіб.

Зафіксовано факт знищення документів

Крім того, у ході проведення обшуку за адресою: м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25а – було зафіксовано факт знищення працівниками товариств фінансово-господарських та бухгалтерських документів різних юридичних осіб.

Правоохоронці допускають, що у разі не накладення арешту на дані документи та речі, існує можливість їх зникнення, знищення, втрати, зміни тексту документа чи іншого пошкодження або інші наслідки, що перешкоджатимуть розслідуванню кримінального провадження та встановленню об’єктивної істини у справі, а в разі відсутності в органу досудового розслідування оригіналів документів, електронних носіїв інформації, що були вилучені, є достатні підстави вважати про можливість вчинення дій, що зумовлюють приховування дійсних обставин, що є предметом дослідження по даному кримінальному провадженню, а саме: зміни змісту або втрати документів, знищення інформації, що знаходиться в електронному вигляді.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вилучені документи, системні блоки, флеш-носії інформації, ноутбуки, штамп та печатки мають значення для проведення в повному обсязі об’єктивного та неупередженого досудового розслідування, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 170-171 КПК України, прокурор просив у своєму клопотанні накласти арешт на вилучені під час обшуку документи та інші речі шляхом позбавлення права на відчуження, розпоряджання та користування ними їх власниками. Прокурор це клопотання підтримав і просив слідчого суддю задовольнити його в повному об’ємі.

Представник власників майна заперечував, суддя – задовольнив

Представник власників майна: ТОВ «Гранд-строй-сервіс», ТОВ «Фортуна Т» та КП «Сервіс» – Гадяцької районної ради в судовому засіданні заперечував проти клопотання, просив відмовити в його задоволенні та повернути вказані в клопотанні документи та речі їх власникам.

Заслухавши пояснення учасників провадження, перевіривши надані до клопотання матеріали та дослідивши докази по них, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, бо всі вилучені документи та речі є предметами кримінального правопорушення, що за своїм змістом та формою можуть слугувати доказом вчинення кримінального правопорушення, так як бухгалтерська та інша документація, перелічена у протоколах обшуків та додатках до нього, свідчить про незаконні дії посадових осіб КП «Сервіс» Гадяцької районної ради та інших юридичних осіб.

Отже, арешт шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування власниками наступним майном, наклали на документи: ТОВ «Віртус-ВР», ТОВ «Фортуна Т», ТОВ «ДіСі Лінк», ТОВ «Дисконт М», ТОВ «СВП Плюс», ТОВ «Євробуд-строй», звітність ТОВ «Медик-Ведмедик», ТОВ «Віртус», ТОВ «Спрінт СВ», ТОВ «Фортуна-Т», ТОВ «Ірісмаркетсервіс», ТОВ «КВА», ТОВ «Буд-Проект-Строй», звіти та бланки ФОПів, ТОВ «Атлант-7», ТОВ «Максімаркет», ТОВ «АЗ Атлант»; свідоцтва про державну реєстрацію наступних СПД: ТОВ «Окрон», ФОПи, ТОВ «Будлайф», ТОВ «МТК Полтава», ТОВ «БМ Ресурс», ТОВ «Фасад БУД», ТОВ «Кротон – А»; ТОВ «ЮМ – Електрум», ТОВ «Дата АМ»; договір купівлі-продажу транспортного засобу між ТОВ «ТОРГТРАНС» та ТОВ «АЗ Атлант»; ТОВ «МОБІ А», ТОВ «АВАТОР-ГРУП», «ТОВ «АГРО-СТИЛЬ», ТОВ «ТЕРА-ІНТ»; ТОВ «БК «СТАРТ ІНВЕСТ»; ТОВ «ГРАНД-СТРОЙ-СЕРВІС», КП «Сервіс».

Серед документації були: видаткові накладні, рахунки, накази з кадрових питань, фінансова звітність, записи про прийняття та звільнення з роботи, банківські виписки, акти надавання послуг, акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, договори на виконання експертиз кошторисної документації проектів будівництва, податкові розрахунки, фінансові звіти суб’єкта малого підприємництва, податкові декларації з податку на прибуток підприємства, звіти про витрати на виробництво продукції сільського господарства (робіт, послуг) за 2017– 2018 рік, наявність сільськогосподарської техніки у сільськогосподарських підприємствах за 2017 рік, звіти про капітальні інвестиції, вибуття й амортизацію активів за 2017 рік, звіти про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами за 2016 рік, капітальні інвестиції, вибуття й амортизація активів за 2016 рік, податкова декларація з податку на прибуток підприємства, копії квитанцій та чеків, договори про надання послуг по перевезенню та користування технікою, договори поставки продукції, книги обліку руху трудових книжок і вкладишів до них, печатки та штампи, СD та флеш-накопичувачі, системні блоки, ноутбуки, журнал реєстрації цивільно-правових договорів КП «Сервіс Гадяцької районної ради», звіти щодо розгляду проектної документації щодо капітального ремонтів автомобільних доріг і т.д.

Указані документи та речі після вилучення зберігаються в приміщенні речових доказів Шишацького ВП Миргородського ВП ГУНП у Полтавській області.

Через кілька днів після обшуку та вилучення представник ТОВ «Гранд – строй -сервіс» поскаржився на бездіяльність старшого слідчого СВ Шишацького ВП Миргородського ВП ГУНП щодо неповернення тимчасово вилученого майна. Представник стверджував, що слідчий Шишацького ВП без відповідної ухвали слідчого судді, порушуючи вимоги ст.233 КПК України, проник до приміщення, яким користується ТОВ « Гранд-строй-сервіс», та здійснив обшук, у ході якого було незаконно вилучено майно товариства. У зв’язку з цим представник скаржника просив слідчого суддю зобов’язати слідчого Шишацького ВП або іншу уповноважену особу повернути документи що належать ТОВ «Гранд-строй-сервіс», які були вилучені під час проведення обшуку 31.05.2019 року.

Слідчий суддя відмовив у задоволенні скарги, адже обшук проводили на підставі дозволу, виданого ухвалою слідчого судді Шишацького районного суду. Вилучене в ході обшуку майно постановою старшого слідчого Шишацького ВП від 2 червня 2019 року було визнано речовими доказами по даному кримінальному провадженню. А 7 червня ухвалою слідчого судді Шишацького районного суду на вилучене під час обшуків майно (у тому числі і скаржника) наклали арешт.

Далі буде.

«Базар Медіа в Україні»

4 коментарі до “Відбулися обшуки у ТОВ «Фортуна-Т», «Гранд-строй-сервіс», «Віртус ВР» та КП «Сервіс»

  1. Ну все. Ось що робить з людьми жадібність. Тепер Альоша буде дуже хотіти попасти до ВР, щоб награбоване за його правління в РДА не забрали. Хоча великий шмат віддасть. Немає вже в нього «криші» Головка, бо той і сам зараз в такому положені.
    Тільки він то в маслі, бо на ньому нічого немає, а ось Мотренків, Кондратенків, Каменків, Рудяків візьмуть за «крашанки» та за жмуть в дверях і вони у всьому зізнаються , що їхній «папочка» Альоша.

  2. Молодці! Може накажуть пана і його мошонку. Ті хто пану і мошонкі потакають – себе не поважають! Юра мошонка це нечесть нації і міста! Тюрма мошонку чекає.

  3. І знову нікому НІЧОГО НЕ БУДЕ,бо це-УКРАЇНА

  4. От і немає продовження)
    Зеленка, типу звільнив з посади ото і все покарання.
    Все, як завжди.

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...