Сьогодні рівноапостольного Кирила; як швидко піде зима, чи буде дощовим літо і як безпечно побути богом

6e430926583e38e5bd3398229209186e
Поділитися новиною

6e430926583e38e5bd3398229209186eЦерква цього дня вшановує рівноапостольного Кирила Філософа, вчителя Словенського, молодшого брата рівноапостольного Мефодія. Як відомо, святі преподобні Кирило і Мефодій — славетні просвітителі слов’ян, проповідники православної християнської релігії, перекладачі. Кирило (мирське ім’я Костянтин) народився в 827 році в місті Солунь (грецькі Салоніки) в заможній родині. Здобув чудову освіту в Магнаврській школі (Константинопольський університет) при імператорському дворі.

Працював патріаршим бібліотекарем, викладав філософію в Магнаврській школі. Побував з дипломатичною і проповідницькою місією в Сирії, де вів блискучі богословські диспути з захисниками мусульманства; разом із Мефодієм — у Хозарській державі, Херсонесі (Корсуні), де вони контактували із східними слов’янами. Готуючись до поїздки в Моравію на запрошення місцевого князя Ростислава, який, борючись проти германізації, мав намір заснувати церкву, Кирило близько 863 року створив слов’янську азбуку (ймовірно, глаголицю). З 863 р. в Моравії й Паннонії брати проповідували православ’я, виступаючи проти німецького католицького духовенства, продовжували перекладати богослужебні книги, писали оригінальні твори, відкривали при церквах школи, готували учнів. Прикметно, що до того проповідувати Святе Письмо можна було лише трьома мовами — єврейською, грецькою і латиною. Кирило і Мефодій проповідували слов’янською. На території Моравії їх спочатку сприйняли як єретиків і вислали до Риму. Втім, після того, як Кирило передав папі Римському Адріану ІІ мощі святого папи Климента, віднайдені в Херсонесі, Адріан ІІ затвердив богослужіння слов’янською мовою й наказав перекладені просвітителями книги покласти в усіх римських церквах… Відійшов до Бога святий Кирило в 869 році у Римі — рівно 1150 років тому, 42-річним. Перед смертю прийняв схиму. Похований у римській церкві святого Климента — того самого, чиї мощі він повернув на батьківщину з далекого Криму, де папа перебував на засланні. Перед смертю Кирило сказав своєму старшому брату: “Ми з тобою як два воли; від важкої праці один упав, знесилений, але інший мусить продовжувати шлях”. Ім’ям Кирила названа алфавітна система письма багатьох слов’янських народів, зокрема й українців — кирилиця.

Якщо день сьогодні сонячний – літо буде гарне й гоже, але морози ще тріщатимуть і триватимуть, зима швидко не піде. Коли ж похмуро й іде сніг – до дощового літа.

Іменинники сьогодні Авксентій, Кирило, Михайло.

23-ій місячний день. Місяць у Стрільці. Більшість із нас проявлятимуть шляхетність, намагаючись протегувати слабшим. Кимось керуватимуть альтруїстичні імпульси, а кимось — холодний розрахунок, бажання вирости в чужих очах, зміцнити власний авторитет. Спілкування має бути рівним як новітній український автобан (а він, як відомо, не безкінечний), безхмарним, наче небо під час зимового антициклону. Мир та ідилія мають панувати і родинних взаєминах. Щоправда, існує невеличке застереження: обережніше з безмежною щедрістю стосовно дітей та інших членів родини, котрі залежать від вас! Можливо, ваше прагнення “побути богом” – це не стільки прояв любові та щедрості, як звичайний егоїзм, прагнення самоствердитися. І ще: в жодному разі не піддавайтеся сьогодні лінощам!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1928 році: -22,7, а найтеплішим у 2008 – +15,8.

Астровісник

LIVE OFFLINE
track image
Loading...