«Лютневий сніг весною пахне»

630 360 1548928480 238
Поділитися новиною

630 360 1548928480 2381 лютого: народний календар і астровісник

Як би не коверзувала зима, а «Лютневий сніг весною пахне», – казали наші пращури, а ще називали другий місяць року «крутнем», «зимобором», «бокогрієм», «криводорогом», «межнем» (тобто календарна межа між зимою й весною). У західних регіонах лютий називали «казибрідом» і «казидорогою» – від слова «казитися», тобто впадати в шаленство і лють. За великим рахунком лютий був останнім місяцем відпочинку для українців – незабаром мав початися новий хліборобський сезон – так само актуальний колись для наших пращурів, як для нас нині – виборчий.

 А ми згадуємо сьогодні Макарія Великого Єгипетського. Він жив у ІV столітті і його добре знає кожен християнин: дивовижні молитви цього святого входять у обов’язкове щоденне молитовне правило і їх читають вранці та ввечері. Крім того, він є автором духовних бесід, які вірні православної церкви хоч іноді мають читати. Макарій народився в Єгипті, на вимогу батьків одружився, але рано овдовів. Після того пішов у пустелю, почав вивчати Святе письмо і займатися духовними практиками, аскезою. Був учнем Антонія Великого.

У давнину казали: «Який Макар, такий і товар». Якщо погода ясна, – стверджує інше прислів’я, – то й весна буде красна, себто рання і тепла.

Іменини нині у Макара, Марка, Федора, Арсенія, Петра,Миколи.

26-27-ий місячні дні. Місяць у Козерозі. За ведичними традиціями – день посту Екадаші. Дуже несприятливий день, сповнений конфліктних ситуацій. Утримайтесь від активних дій, економте енергію, сили, час. Не станьте статистом у чужій постановці – згодом вам буде соромно за свою участь. Невігластву протиставте тверезу оцінку як себе, так і оточуючих. Жодних починань, якщо не хочете мати замість ясної перспективи глухий кут. Не варто робити важливі покупки. А ось для адвокатів день може видатись доволі вдалим.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1956 році – -28,8, а найтеплішим у 2002 –  +8,4.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...