Робін Гуди «просять» грошей?

6
Поділитися новиною

6До редакції газети “Еxo” звернулися двоє чоловіків. Вони розповіли про ситуації, учасниками яких стали кілька днів тому. У обох випадках йдеться про ймовірне порушення закону з боку поліцейських.

Одразу потрібно зазначити, що робити остаточні висновки з розповідей наших співрозмовників зарано. Як мінімум, у одному випадку має бути проведена перевірка працівниками прокуратури. Правдивість іншої інформації перевірити важче. Чоловік, який розповідав свою історію, дуже просив не оприлюднювати його прізвище. Він не приховував, що боїться. Але наголошував, що не лише він один отримав пропозицію сплачувати правоохоронцям своєрідну данину. За його словами, десятки колег, які працюють нелегально або без частини документів, необхідних для ведення підприємницької діяльності, уже заплатили по кілька тисяч гривень у неофіційний «фонд».

1000 гривень на ремонт

Цю історію розповів чоловік, який займається підприємницькою діяльністю. Назвемо його Андрієм. Він визнав, що не оформлений належним чином і податків не сплачує.

За його словами, кілька днів тому до його родички приїхав чоловік, який представився співробітником поліції. Він повідомив жінці свій номер мобільного телефону і запропонував, аби підприємець йому передзвонив. Той перетелефонував. Співрозмовники домовилися про зустріч, що відбулася на одному з автошляхів району. Далі — діалог. Розпочав його поліцейський.

— Ти розумієш, навіщо я тебе викликав? Розмова з приводу хлопців, які вибивають із бізнесменів гроші. Ти їм платиш?

— Ні, не плачу.

— А в мене є інформація, що платиш.

— Ні. Було один раз, попросили сигарет.

— А була домовленість, скільки разів у місяць чи у рік будеш давати гроші чи сигарети?

— Ні, не було.

— Якщо вони до тебе звернуться, то подзвониш мені.

Підприємець розповів, що ще до зустрічі чоловік, який представився співробітником поліції, пропонував йому написати заяву на учасників так званої «банди Смичка». При цьому поліцейський назвав своє ім’я та прізвище — Артем К. І залишив номер мобільного — 096 158 806… Він сказав, що зараз у Кобеляцькому райвідділі виконує обов’язки начальника карного розшуку.

У ході розмови на дорозі поліцейський запитав підприємця, яким видом діяльності той займається. І прямо заявив, що може припинити його бізнес, підключивши до цього не лише колег із поліції, а й представників інших контролюючих органів. Бізнесмен одразу почав просити, аби його не чіпали. І запропонував допомогу райвідділу. Далі розмова продовжилася в наступному ключі.

— Прийде весна. Допоможу райвідділу фарбою чи ще чимось.

— У нас машини поломані. На ремонт можеш дати?

— Та можу. Скільки та запчастина коштує? Сто, двісті гривень?

— Забери ці 200 гривень. Непотрібно нічого.

Зрештою зійшлися на сумі у тисячу гривень. Андрій взяв гроші зі своєї машини і поклав на заднє сидіння автомобіля, на якому приїхав поліцейський. Потім запитав:

— А у мене проблем більше не буде?

— Ні, не буде. Раз у три-чотири місяці я буду під’їжджати і допомагатимеш. Якщо подзвонять ті хлопці, одразу повідомляй мене.

Отака розмова. У принципі, у пропозиції сигналізувати в райвідділ поліції у разі, коли до підприємця звернуться місцеві бандити, немає нічого поганого. Зрештою, так і повинно бути. А ось інша частина розмови…

За словами підприємця, «поліцейський» по суті пропонував йому «дах» на умовах отримання матеріальної вигоди. А це — здирництво, тобто, кримінальний злочин.

Чи могла така розмова мати місце? Цілком можливо. У всі часи бізнесмени, чия діяльність не є повністю законною, платили «данину». Одні — бандитам, тобто, представникам кримінальних структур, інші — правоохоронцям, хтось — поліцейським, хтось — прокурорським. Завжди платили і платять, ті, хто приймає металобрухт, возить пісок, займається випилюванням дерев, або просто не оформив усіх необхідних для легальної діяльності документів.

 

Водія фури фактично викрали

Інший співрозмовник, який висловив бажання розповісти про ймовірні порушення з боку місцевих працівників поліції, охоче назвав своє прізвище. Він наголосив, що нікого не боїться і буде свідчити під час можливого допиту в прокуратурі і суді.

Чоловіка звати Роман Дорошенко. Він не так давно був діючим співробітником поліції. Зараз є головою формування з охорони громадського порядку в Бутенківській ОТГ.

Роман розповів:

— Кілька днів тому на автостоянку в Бережнівці під’їхав вантажний автомобіль. Як мені розповіли свідки, які теж готові підтвердити правдивість своїх слів, у кабіну до водія одразу сів чоловік у цивільному одязі. Він встав із службового автомобіля Кобеляцького райвідділу поліції. Відбулася нетривала розмова. Потім водій фури сів у службову машину поліції. Автомобіль помчав у Кобеляки. Мені зателефонували і розповіли, що у Бережнівці на стоянці залишена незамкнута фура. Вона заважає руху іншого транспорту. А водія нібито вивезли у Кобеляки. Я сів у свою машину і одразу поїхав до райвідділу. Там запитав у чергового, чи привозили водія фури з Бережнівки. Той відповів, що привозили. Водій нібито у кабінеті начальника райвідділу. Я поцікавився, чи є відповідний запис у журналі реєстрації. Мені відповіли, що ніхто нікого не записував. Пояснюю для тих, хто не розуміє всієї специфіки. Уявіть собі. Людину забрали із громадського місця, фактично із місця роботи. Привезли в поліцію. Не зробили відповідних записів. Людину фактично викрали. Більше того, її ще й чотири години тримали у райвідділі, що теж не є законно. Сьогодні це зробили з фурщиком, завтра можуть зробити із будь-ким.

Звичайно ж, я миттєво повідомив про подію на номером 102. Там усі записи про повідомлення зберігаються. Мені відповіли, що відреагують і наряд поліції виїде у Бережнівку. Забігаючи наперед, скажу, що ніхто так і не виїхав. Про це я у той же день залишив заяву в обласній прокуратурі. А незаконно затриманого фурщика вивезли з райвідділу, довезли до будинку пошти, пересадили в інший автомобіль і знову завезли до райвідділу. Цього разу вже зареєструвавши. Я постійно відслідковував усі ці переміщення. Крім того, мені вдалося дізнатися, що водієві фури пропонували написати заяву про те, що він на стоянці у Бережнівці продав викрадену солярку. А він цього не робив. Юридичною мовою це називається провокування до вчинення злочину.

Отакі гучні заяви зроблені для преси. Давайте не будемо поспішати з висновками після прочитаного. По-перше, отримаємо коментар від керівництва Кобеляцького райвідділу поліції. По-друге, дочекаємося результатів прокурорської перевірки. По-третє, у цьому випадку ми не можемо виключати версії про початок так званої війни компроматів. По-четверте, ми живемо ще у далеко не правовій державі і ледве не щодня чуємо різного роду гучні заяви, які потім нічим не закінчуються.

У цій історії є один однозначний позитив. Він заключається в тому, що дискусія винесена у публічну площину, на розсуд громадськості і контролюючих органів. А це однозначно краще варіанту, аби в Кобеляках різні конкуруючі сторони почали бити один одному пики чи, не дай Бог, стріляти.

Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

LIVE OFFLINE
track image
Loading...