Реформа електропостачання: як будемо платити за світло в 2019

електро3
Поділитися новиною

електро3У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики

З початку наступного року український ринок електроенергії почне змінюватись, щоб працювати за європейською моделлю. Попрощаємося із монопольними обленерго – відтепер вони перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії, і надаватимуть відповідні послуги. Зміниться система нарахування за послуги.

Як тепер платитимемо, кому і за що – розбиралися журналісти 24 каналу.

У листопаді мешканці Києва почали отримувати нові рахунки за спожиту електроенергію, а з ними – зразок заяви договору для споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. У компанії ДТЕК Київські електромережі роз’яснили – що зміниться, як і далі користуватися електроенергією, кому платити за рахунками.

Але ці зміни універсальні і стосуватимуться не лише киян – за таким самим принципом будуть розділені усі колишні обленерго.

Що зміниться?
У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики. Це передбачено Законом “Про ринок електричної енергії”. Його називають “енергетичним безвізом”, він має зробити ринок відкритим і створить нові можливості і вигоди для енергобізнесу і клієнтів.

Вже з 1 січня наступного року енергопослуги клієнтам надаватиме не одне обленерго, а дві різні компанії: оператор системи розподілу (ОСР) і компанія-постачальник.

Функції оператора системи розподілу електроенергії:

відповідає за якість і надійність електропостачання;

керує системою розподілу;
експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти;
здійснює під’єднання/від’єднання від системи розподілу (ліній);
встановлює лічильники електроенергії й фіксує їхні показання.

Функції компанії-постачальника електроенергії:

постачає електроенергію споживачам;
обслуговує клієнтів із питань нарахувань та розрахунків вартості й умов оплати, коректності розрахунків за електроенергію;
надає клієнтам додаткові послуги, наприклад, з енергоефективності.

У кожному регіоні держава вибирає одного постачальника електроенергії населенню та малому бізнесу, називається він Постачальник універсальної послуги.

електр1

Як приєднатися?

Отже, з наступного року споживачі матимуть 2 договори – про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії.

Щоб переукласти договір з новою компанією, не треба особисто заповнювати і приносити бланк заяви. Держава передбачила спрощену процедуру. Достатньо:

користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки – ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії-постачальника електроенергії. Але варто ознайомитися зі зразком заяви – там є інформація про зміни.
також ознайомтеся з договором і тарифами на електроенергію, які встановила держава.

Що зміниться в рахунках?
Лише зовнішній вигляд, і то – після 1 лютого. Кожен споживач отримає загальний платіжний документ з новими реквізитами. У платіжці буде два окремих рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії.

Чи подорожчає електроенергія?
Ні. Принаймні, поки що. Поділ тарифу на 2 частини не впливає на тариф. Його встановлює і контролює держава. Але завдяки поділу послуг на постачання і розподіл – це, до слова, європейська практика – споживач чітко розумітиме, кому і за що платить.

електро2

24tv.ua

LIVE OFFLINE
track image
Loading...