Що загубила свята Катерина, баба Шарка проти Lady in Red і кому сплутає карти молодик у Стрільці

19
Поділитися новиною

197 грудня: народний календар і астровісник

Сьогодні в нас великомучениці Катерини, яку зазвичай називали просто Катериною. Іноді цей день називали і святом Дівочої долі, адже в Україні цю святу здавна вважали своєю святою покровителькою дівчата.

Святу Катерину шанували не тільки в нас, але й усюди, де жили слов’янські народи. Приміром поляки казали: «Свята Катажина загубила ключі, а святий Андрій їх знайшов і запер скрипки» – тобто, час розваг закінчився – треба трішки й попостувати перед святим Різдвом… Також від Катерини поляки припиняли «переслідувати звіра» – закінчувався сезон полювань. Свята Катерина була і покровителькою вагітних жінок. Їй молилися під час важких пологів. У Хорватському Примор’ї на Катерини збирали оливи й готували оливкову олію, яка вважалася надзвичайно цілющою. А в східній Фракії свята протистояла мишам. У Пловдивському краї (Болгарія) свята Катерина захищала малих дітей від баби Шарки, тобто від віспи і від усілякого лихого ока. В цей день намагалися не працювати, щоб дім не почорнів і щоб ніхто не захворів і не помер. Жінки постували, щоб не втратити пам’ять. Доброю прикметою було зустріти жінку в чомусь червоному: чи то в хустці, чи то в спідниці, рукавичках, чобітках тощо.  

Традиційно з приходом Катерини сподівались на похолодання: «Як Катерина по воді, то Різдво по льоді», «На святу Катерину – ховайся під перину». Якщо на Катерини йшов лапатий сніг, то казали, що «свята Катерина перину на небі вибиває».

З іменинами вітайте Катерину, Євгена, Михайла, Олександра, Олексія.

Сьогодні Місяць онуляється й обновляється в Стрільці. Дуже непростий період: тут і критична фаза Сонце – Марс, і надзвичайно напружений аспект Марс – Нептун, і Меркурій розвертається до директного руху в останніх градусах Скорпіона. Найближчим часом доведеться рухатись чи то в цілковитому тумані, чи то в дуже мутній воді. Одним словом, видимість буде нульова. В рази зростає вірогідність помилок, невизначеності. І ще: вирішити проблеми старими звичними методами не вдасться. Надійнішими будуть таємна дипломатія, уміння витримувати паузу. А ще варто пам’ятати, що головний сенс усіх змін, навіть і вкрай болючих – стимулювання нас до розвитку і розширення карт реальності.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1959 –  -21,8, а найтеплішим у 2015 – +9,9.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...