Скрипаль по методиці Сузукі

музична копия
Поділитися новиною

музична копияЄ кілька музично-педагогічних методів, із допомогою яких дитина з раннього віку вчиться музиці. Серед них і метод видатного японського музиканта та педагога ШинічіСузукі. Саме по цій методиці проводить заняттявикладач по класу скрипки Гадяцької музичної школи Валентина Гриб.

«Це раннє  та послідовне навчання грі на музичних інструментах, у нашому випадку на скрипці, – розповідає Валентина Михайлівна, – завдання та мета якого – виховувати талант із малечку. Головне,що подобається дітям,– це те, щозаняття проводяться в ігровій формі із інструментом. Навчання по методу, точніше за філософієюСузукі, починається із трьох років, коли дитина сама обирає музичний інструмент, на якому хоче грати.Ось тоді буде й результат. Суть методики не у тому, щобвідшукатимузичного генія, а щоброзкритиякості кожної дитиниза допомогою гри на музичномуінструменті.Також важливу роль відіграють батьки– їх також залучають до навчання. Присутність мами на занятті піднімає дитині настрій та дозволяє вільно фантазувати, наприклад,коли вони разомслухають мелодію. Завдання малюкам– самостійно визначити, який настрій передає музичний твір, на що схожі звуки окремих інструментів. У ході заняття вони слухають ритмічну мелодію і починають рухатися– так розвивається відчуття ритму та координація рухів. Доповнюють заняття і різні предмети. Це можуть бути живі квіти, понюхавши їх аромат,дитина відчуває відповідну емоцію, на обличчі у неїз’являєтьсяпосмішка задоволення, надалі саме цю емоцію дитина запам’ятовує і переносить на сцену. Навіть проста гра брязкальцем – це не тест на увагу малюка, це тренування слуху».

Для естетичного та емоційного розвитку малюка необхідні заняття музикою. За методикоюСузукі, музика повинна супроводжувати дитину від народження. Всі ці прості та цікаві заняття стають надалі хорошим підґрунтям для вступу до музичної школи і навчають малюка любити музику.Тож запрошуємо всіх бажаючих на відвідування безкоштовних занять до музичної школи щочетверга о 13.00.

Любов Шкрьоба

LIVE OFFLINE
track image
Loading...