На Полтавщині намолочено перший мільйон зерна

weizenkoerner wheat grains by stockpics fotolia 78750746
Поділитися новиною

weizenkoerner wheat grains by stockpics fotolia 78750746Про це на сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов. Він поінформував учасників наради про хід проведення жнив і забезпеченість краю ресурсами продовольчого зерна.

– Жнива на Полтавщині наближаються до завершення. Характерною їх ознакою є високий рівень організації й технологічного забезпечення. На жаль, у хід збиральних робіт вносить корективи погода. Затяжні дощі впливають на погіршення якості зерна пшениці. Водночас немає жодних передумов, щоб говорити, що в нас критична ситуація з наявністю продовольчого зерна. Продовольче зерно в області є. Люди будуть забезпечені хлібом, – зазначив Сергій Фролов. – Загалом на жнивах задіяні 2647 зернозбиральних комбайнів. Закуповується й нова техніка. За півроку її придбано майже на півмільярда гривень, зокрема за державною програмою часткової компенсації, – 127 одиниць на суму 37 мільйонів гривень. Це другий результат в Україні.

За словами Сергія Фролова, площа ранніх зернових культур до збирання становить 356 тисяч гектарів. Основні – озима пшениця, ячмінь і горох.

– Загальний валовий збір ранніх зернових цьогоріч прогнозуємо на рівні 1,4 мільйона тонн, що більше на 100 тисяч тонн, ніж у 2017-му. Станом на 30 липня зібрано понад 1 мільйон тонн зерна ранніх зернових. Тож перший мільйон зерна на Полтавщині намолочено. Усього зібрано з площ, наявних до збирання, 74 відсотки культур. Темпи збиральних робіт вищі, ніж минулого року. Нині завершили збір ранніх зернових Кобеляцький, Новосанжарський і Кременчуцький райони, – розповів Сергій Фролов. – Озимої пшениці зібрано 800 тисяч тонн на площі 200 тисяч гектарів, що складає 89 відсотків. Середня урожайність – 40,2 центнера з гектара. Прогнозуємо в області зібрати пшениці близько мільйона тонн. Зерно, зібране до затяжних дощів, має переважно другий, третій клас і належить до продовольчого. Основний збір наразі триває у північно-західних районах Полтавщини. Там досить сильні посіви. Жито зібране на половині площ. Урожайність варіюється від 30 центнерів із гектара у Кременчуцькому районі до 56 – в Шишацькому. Найбільша урожайність пшениці – у Шишацькому районі – майже 60 центнерів із гектара, а понад 50 – у Лохвицькому й Миргородському. Середня урожайність пшениці по області – близько 40 центнерів із гектара. Такий показник пов’язаний із вологозабезпеченістю, зокрема озимі культури через відсутність вологи пішли слабкорозпущені в зиму, але досить велика кількість підприємств краю має урожайність пшениці за 60 центнерів із гектара. Тож звертати на погоду не слід, бо бачимо ефективність застосовуваних агровиробниками сучасних технологій. Тому Департамент і надалі працюватиме над поширенням кращих технологій виробництва в області.

Сергій Фролов додав, що залишилося зібрати ранні зернові культури на площі 95 тисяч гектарів. За сприятливих умов із цим завданням можна впоратися за шість-сім днів.

– Для забезпечення споживчих потреб населення Полтавщини на 2018/2019 маркетинговий рік необхідно 177 тисяч тонн продовольчого зерна, – поінформував Сергій Фролов. – Продовольчого зерна цьогорічного врожаю вистачить для потреб області. Очікуємо, що після завершення збиральних робіт в регіоні разом із перехідними залишками минулого року буде близько 700 тисяч тонн продовольчого зерна.

– Цьогоріч очікуємо доволі високих врожаїв. Маємо їх зберегти, забезпечити продовольчим зерном хлібокомбінати, щоб борошна було вдосталь, і відповідно утримати ціни на хліб, – додав Валерій Головко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

LIVE OFFLINE
track image
Loading...