Сьогодні Михаїла і Віта; дощ на Фіта – погано для жита

630 360 1530102470 4368
Поділитися новиною

630 360 1530102470 436828 червня: народний календар і астровісник

Українська Православна церква вшановує сьогодні память святителя Михаїла, першого митрополита Київського. Того самого, котрий разом з князем Володимиром Великим у 988 році святив Київську Русь. Про життя першого очільника української православної церкви достеменних даних майже не збереглося. Він начебто благословив Володимира на будівництво Десятинної церкви, а на місці майбутнього  Михайлівського Золотоверхого собору збудував церкву на честь архангела Михаїла, де зупинилися грецькі монахи, які прибули до Києва разом із ним. Святитель Михаїл вів непримиренну боротьбу з ідолопоклонством і язичництвом. Мощі святого покоїлися в Успенському храмі Києво-Печерської лаври, але в 1941 році, після знищення святині, були втрачені.

Також цього дня згадують пророка Амоса і мученика Віта. Ім’я останнього наші пращури переінакшили на «Фіта». Святому молилися, просячи зцілення від нервових хвороб (звичай пританцьовувати перед зображенням святого зародився в Німеччині в часи середньовіччя). А ще казали: «Дощ на Фіта – погано для жита». Від Фіта особливо добре починав рости овес.

Іменинники сьогодні Михайло, Федір, Григорій, Сергій і Варвара.   

Сьогодні 16 місячний день, його символ – голуб, який приносить з собою гармонію, відпочинок, радість, хороші звістки. Якщо в попередні кілька днів ви напружено працювали, то сьогодні, нарешті, день настав час відпочинку. Якщо хочеться, то можна просто спати, почитати книгу, послухати музику, або ще краще відправитися на природу, де ви зможете зануритися в тишу і спокій. Споглядайте, думайте про вічне. Активні дії в цей день не вітаються, уникайте метушні зайвого хвилювання.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1887 році: +6,8; а найтеплішим у 1961 – +33,5.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...