Нині Святого Духа і початок Русального тижня

630 360 1527250575 7021
Поділитися новиною

630 360 1527250575 702128 травня: народний календар і астровісник

Нині Святого Духа і початок Русального тижня; запасаємося оберегами і готуємося до повні в Стрільці.

Тривають Зелені свята, сьогодні другий день Трійці – День Святого Духа або Богодухів день. Тиждень після Зеленої неділі називався Русальним і він був поминальним. Наші пращури вірили, що в цей час, на відміну від інших періодів, було дозволено поминати самогубців, утоплеників, померлих нехрещених дітей (потерчат). У народі вірили, що всі ці мерці перетворюються на русалок, мавок, нявок, лоскоталок і саме на цьому тижні вони повертаються на землю. Зазвичай духи збираються на берегах річок, ставків, у житах, граючись і гойдаючись на гілках, підстерігають людей, аби залоскотати до смерті та забрати з собою в потойбіччя. Тому протягом тижня існувала сувора заборона не ходити до водоймищ та до лісу. Також рекомендували в цей час носити при собі обереги: полин, любисток, часник.

На значному терені України в понеділок, після відправи в церкві, з процесією всім селом обходили поля, щоб «град не побив посіви і посуха не випалила збіжжя». Корогви та хрести прикрашали віночками з живих квітів, хода супроводжувалася піснями світського характеру. В деяких регіонах існував доволі цікавий звичай валити панотця на землю просто в полі, качати по зеленому збіжжі, а потім ще й добряче поливати його водою. Офіційна церква, м’яко кажучи, була не в захваті від подібних народних «шоу» і намагалася їх заборонити.

Троїцький тиждень завершувався початком Петрівки – Петрового посту, який тривав до 12 липня, свята першоверховних апостолів Петра і Павла.

З іменинами вітайте Дмитра.

13-ий і 14-ий місячні дні, Місяць у Стрільці, завтра повня.  Символ доби – колесо, диск, тому можливе повторення ситуацій, які відбувалися з вами у минулому. У будь-якому разі не нервуйте, сприйміть все спокійно, проаналізуйте й зробіть відповідні висновки. Незабаром все обов’язково проясниться. Вирішивши задавнені проблеми, ви отримаєте нові сили для подальшого розвитку, руху вперед. День накопичення нової інформації, знань, але все зайве треба одразу ж відкидати. Для початку важливих великих справ день не надто вдалий і краще зачекати більш слушного моменту. Їжте, пийте все, що заманеться, але в міру.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році: +3; а найтеплішим у 1924 – +32,3.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...