Нині Вознесіння; чому Вшестя ніколи не приходиться на середу, що потрібно «Богу на дорогу» й покладаймося на інтуїцію

630 360 1526485658 9531
Поділитися новиною

630 360 1526485658 953117 травня: народний календар і астровісник

Нині Вознесіння; чому Вшестя ніколи не приходиться на середу, що потрібно «Богу на дорогу» й покладаймося на інтуїцію. 

Сьогодні одне з головних християнських свят – Вознесіння Христове або як його називають в народі – Ушестя. Його відзначають на сороковий день після Великодня і завжди в четвер. З цього приводу народне прислів’я каже: «Не прийдеться в середу Вшестя». Згідно з християнським вченням, після воскресіння Христа через сорок днів Господь забрав Його на небо.

В народі вірили, що весь цей час – від Великодня до Вознесіння – небесна брама відкрита. В цей період навіть душі великих грішників можуть безперешкодно потрапити до раю, а народжені мають зазвичай щасливу долю.   

На Вознесіння господині випікали обрядове печиво у формі драбинок, «щоб Ісусу було по чому зійти на небо», або поминальні хлібці «Богу на дорогу». Такий ритуальний хлібець несли на кладовище, щоб пом’янути померлих. У деяких регіонах випікали також паски та фарбували крашанки. Селяни в цей день обходили свої посіви, качали по них крашанки, оскільки «на Вшестя жито вже починає викидати колос». До цього дня намагалися повністю обсіятися, бо через десять днів буде Трійця. Також на Вознесіння заборонялося працювати й щось давати в борг. Гуцули доїдали засушені залишки Великодньої паски. Дітей жартома тягли за вуха – «возносили», «щоб добре росли». А ще від Вознесіння переставали співати веснянки.

Вважалося, якщо на Вознесіння гарна погода, то на добрий врожай, а коли слякотлива – то на недорід.

З іменинами вітайте Микиту, Кирила, Никифора і Палажку.

Третій місячний день! Гарний день для початку чогось нового. За останні чотири дні аж три планети сонячної системи – Меркурій, Марс і Уран змінили своє положення. Мелодія сфер лунає по-іншому. Ще б пак! Так, лише Уран перебував у Тільці 84 роки тому. Думати, що завтра буде так само, як сьогодні – принаймні недалекоглядно. Найближчими роками на нас чекають зміни у світовій фінансовій системі та в розподілі природних ресурсів. Тож цілком можливо, що в Україні буде ухвалений закон про ринок землі… Але, звісно, тільки після того, як купол ВР відремонтують. Нині ж Місяць входить у знак Рака, тому посилиться здатність максимально адаптуватися до середовища. В цей період варто довіряти інтуїції, внутрішнім імпульсам. Загадкова душа підкаже нам, точнісінько як нашим прапращурам: тамто – їжа, а там – шаблезубий тигр: «Гр-р-р!…» 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1936 році – +3,5, а найтеплішим у 1975 –  +30,7.   

 
LIVE OFFLINE
track image
Loading...