Нині літнього Сави; хто такі «зелені чоловічки», про «зелену» заздрість і з ким сьогодні треба боротися

630 360 1525530209 9641
Поділитися новиною

630 360 1525530209 96417 травня: народний календар і астровісник

Нині літнього Сави; хто такі «зелені чоловічки», про «зелену» заздрість і з ким сьогодні треба боротися.

Травень, з буйством зеленого та всіх його відтінків – справжня втіха для спраглого соковитих кольорів ока. А чи знаєте ви, що зелений, головний колір рослинного світу, люди стали відтворювати досить пізно, а виготовляти й використовувати зелену фарбу навчилися з превеликими труднощами? У давнину головними кольорами були червоний, чорний і білий. Саме вони у більшості соціумів Європи були домінуючими. У багатьох давніх мовах існували навіть проблеми з означенням зеленого кольору (зокрема у стародавніх греків). Одними з перших, хто досить чітко означив зелений колір, були стародавні римляни. Для стародавніх єгиптян, так само як і для інших народів Близького і Середнього Сходу, зелений і синій – були священними кольорами. Зелений – колір Осіріса, бога загробного світу і рослинності. Його часто зображали з обличчям зеленого кольору. В Європі все було по-іншому. Зелений, з причини своєї хімічної нестабільності, в символічному плані асоціювався з усім швидкоплинним, мінливим, – юністю, коханням, красою й надією, а також з обманом, лицемірством, підступністю. На зображеннях пізнього Середньовіччя багато хто з негативних персонажів зображений в зеленому одязі. Звісно, найсимволічнішою постаттю був Юда. А ще незмінно зеленими зображувалися «зелені чоловічки» – чорти. Одяг зеленого кольору можна було побачити на людях, котрі жили поза рамками суспільства: катів, повій, злочинців, душевнохворих, жонглерів, паяців і боржників. Зелений колір завжди означав гріх Скупості. Іноді – Заздрощів і Ревнощів. Згодом він став символом грошей. Науковці припускають, що негативного контексту зелений колір набув у Європі саме тоді, коли почалось воєнне протистояння з мусульманами, для яких зелений – головний колір Ісламу, символ молодості та життя. 

У нас нині преподобних Сави Печерського та Олексія, затворника Печерського. Відсьогодні мав співати соловей. Примічали погоду: ранкове сонце здавалося надто великим – на дощ.

Іменинники сьогодні Сава, Олексій, Валентин, Єлизавета.

Сьогодні 22-ий місячний день. Десь картоплю тільки посадили, а десь, зокрема в південних регіонах України, вже з колорадським жуком борються. 7-8 травня – чудовий час для боротьби з «колорадами» та іншими шкідниками. Вони будуть млявими і не пручатимуться. Сьогодні не рекомендується голодувати й постувати. Також дуже добре передавати комусь власні знання, навички, виявляти щедрість. День духовного і творчого оновлення. Починати нові серйозні справи не варто. Будьте чуткими на несподіване, готовими прийняти дар від іншого. І нікому не заздріть! Ні по-білому, ні по-чорному, ні по-зеленому.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1940 році – 1,5; а найтеплішим у 1949 –  +26,9.

 
LIVE OFFLINE
track image
Loading...