Правоохоронцям потрібна допомога
Реформування поліції щодо дільничних інспекторів завершено. Нині вже визначена остаточна кількість осіб, які працюватимуть на даних посадах: за контролем 27-ми сільських рад, що складаються із 97 сіл, слідкуватимуть усього… четверо дільничних. Прохання до вищого керівництва збільшити штат дієвих результатів не дало. Тому начальник Гадяцького ВП вирішив не чекати підвищення і до того не простої криміногенної ситуації, а спільно із очільниками району спробувати перейняти досвід сусідів-миргородців.
На семінар-нараду запросили Олександра Гуржія, заступника голови Миргородської РДА, а також Володимира Ярославського, начальника КП «Щит Миргородщини», який створено саме для допомоги правоохоронцям у плані охорони правопорядку на території кожної сільської ради.
Близько року у сусідньому Миргородському районі створене і вже встигло себе зарекомендувати з кращого боку комунальне підприємство «Щит Миргородщини». Як стверджують посадовці, на створення підприємства пішло чимало зусиль і коштів. Не всі вірили в успіх, а щоб укомплектувати його, довелося витратити 776 тисяч гривень, за які придбали два автомобілі, обмундирування, відеореєстратори і паливно-мастильні матеріали. А розроблену програму про комунальне підприємство довелося навіть погоджувати із Антимонопольним комітетом. Зараз у штаті 19 працівників, усі колишні учасники АТО, на утримання витрачають 64 тис. грн на місяць. Усі пройшли співбесіду, півторамісячні спеціалізовані навчання + тижневий курс у інструкторів спецпідрозділу поліції «КОРД».
До речі, працівники КП цілодобово патрулюють лише Миргородський район (саме місто відмовилось від співпраці), який умовно поділений на три зони, дві з яких «перекриває» «Щит Миргородщини» і лише одну – поліція. На маршрут чергування заступають 2 представники від КП спільно із одним правоохоронцем.
Незважаючи на короткий термін роботи, підприємство показало непогані результати . Зі слів начальника, на місце злочину, яке знаходилось на відстані 35 км від Миргорода, патрульні КП прибули за 12 хвилин.
Звісно, заслухавши доповідачів, із залу пролунало багато питань і докорів. Дехто із присутніх не вірив у ефективність проекту, дехто вважав, що кошторис не надто прозорий. Проте більшість таки погоджувалась із необхідністю створення подібного підприємства і у нас.
До того ж, поліцейські довели до відома статистику Гадяцького району. Виявилось, що нині на території району існує 4 громадських формування (у Веприцькій, Книшівській, Мартинівській і Рашівській с/р), які співпрацюють із поліцією. Також у районі працюють 6 помічників дільничних і сарський шериф – найвідоміший із усіх (про нього ми ще обов’язково розкажемо). Але, як свідчить статистика, цього замало – найбільше злочинів скоюють у Веприцькій (до речі, саме тут досі не становили жодної камери відеоспостереження), Краснолуцькій і Сергіївській сільських радах. Найменше злочинці орудують у Гречанівській, Лисівській, Ціпківській, Соснівській і Середняківській сільських радах.
Тому районне керівництво пообіцяло підняти питання про створення подібної структури в районі. Промовчав лише представник міської ради. Можливо, нашій міськраді не цікава подібна програма?
Оксана Кириченко