Некорисні ліки, які пропонують українцям

ліки
Поділитися новиною

лікиВ Україні багато популярних препаратів, що продаються в аптеках, лікують хіба що завдяки ефекту плацебо.

Журнал «Власть денег» зібрав дані про ліки, чий ефект, на думку видання, або не доведений, або ці ліки не лікують:
Актовегін. Учені відводять йому перше місце у переліку непотрібних ліків. Лікарі призначають його усім підряд – породіллям і вагітним, для лікування опіків, реабілітації після інфарктів і інсультів. Він містить витяжку з телячої крові, що нібито сприяє насиченню киснем клітин людського організму і загальному оздоровленню. Але даних про клінічні випробування цих ліків немає.
У США і Європі актовегін взагалі заборонений. Він продається виключно у країнах СНД, Китаї та Південній Кореї.
Церебролізин. Призначають хворим із порушенням центральної нервової системи. У 2010 році організація Cochrane Collabration опублікувала результати клінічних досліджень, у яких стверджується, що жодному пацієнту фокус-групи цей препарат не допоміг.
Імуномодулятури (арбідол, альфатрон, кагоцел, інгарон і т.п.). Клінічні дослідження показують, що більшість хворих, які приймають стимулятори імунітету, виліковуються точнісінько так само, як і ті, що користуються народними засобами – чаєм із лимоном і травами. Більш того, існує думка, що імуномодулятори можуть нашкодити організму, спровокувавши розлад імунної системи.
Пробіотики (біфідумбактерії, лінекс). Мають лікувати дисбактеріоз кишечника. Але експерти стверджують, що їх ефективність нульова. Виробники лінекса завіряють, що одна капсула має у собі не менше 12 млн живих молочнокислих бактерій. Але стільки ж можна отримати, випивши денну норму кефіру. До того ж, у процесі виготовлення гине до половини мікроорганізмів.
Гепапротектори (ессенціале, ліволін, гепабене). Призначені для відновлення печінки. Переконливих даних про їх ефективність виробники так і не надали.
Корвалол, у склад якого входить сильнодіючий препарат фенобарбітал, не впливає на перебіг і результат серцево-судинних захворювань, але накопичується у тканинах організму, із часом руйнуючи їх. Фенобарбітал заборонений у більшості розвинутих країн.
Валокордин містить психотропні компоненти – етиловій ефір і той же фенобарбітал, тому може викликати хіба що легкий заспокійливий ефект.
Мезім форте. Рекомендують для покращення травлення. У препараті відсутня кишечно-розчинна оболонка, через що ферменти розчиняються кислотою ще у шлунку і зрештою не дають ефекту.
Ново-пассіт. Лікарі перебільшують лікувальний ефект заспокійливого засобу. По суті це набір м’яко діючих на організм трав, які продаються по захмарній ціні.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...