Чи безпечна ваша новорічна ялинка?
Незабаром новорічні та Різдвяні свята, які принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб свято не затьмарило лихо пожежі, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування. Пожежній безпеці ялинки варто приділити особливу увагу. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит). На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо у поєднанні з ватяним снігом і паперовими іграшками. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежне просочення (ця інформація вказується на упаковці). Варто дотримуватись і правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні та не сертифіковані електроприлади. Діти не повинні мати доступ до контролерів (блоків керування роботою електрогірлянди ялинки), проводів і розеток. Щоб ялинка не могла перекинутися й поранити дитину, вона повинна бути правильно зібрана й надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються.
Під час проведення новорічних свят:
Ялинка встановлюється на стійкій основі у приміщенні, яке має не менше двох самостійних виходів. Її не слід встановлювати у проходах, біля виходів, на шляхах евакуації. Гілки повинні бути не ближче одного метра від стіни і портьєр. Електричну ілюмінацію повинен монтувати спеціаліст-електрик згідно з правилами обладнання електроустановок. Припустима потужність електричних лампочок – не більше 25 Вт. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вт. Електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Гірлянди до електромережі треба підключати за допомогою штепсельних з’єднань. Якщо ялинкове освітлення іскрить, блимають лампочки, нагріваються проводи, його необхідно відключити. Застосування свічок для освітлення ялинки не допускається.
При влаштуванні ялинки, яка обертається, електропривод слід помістити в металевий кожух, який виключає попадання всередину сторонніх речей. Усі виходи, коридори і сходи в приміщенні, де встановлена ялинка, повинні бути вільними, а двері повинні легко відкриватися. Місце встановлення ялинки необхідно забезпечити засобами пожежогасіння – не менш як двома вогнегасниками
Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та людям, які вас оточують.
Василь Губський, начальник Гадяцького РС ГУДСНС України у Полтавській області, підполковник