«Головне – хороший автомобіль…»

ФОТО 1 ЦЮ ВЕЛИЧЕНЬКУ
Поділитися новиною

30 жовтня – День автомобіліста і дорожника

Автомобіліст – професія особлива, зі своєю романтикою та традиціями. Це дуже напружена і в той же час почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму. Важко уявити собі сучасне життя, господарську діяльність та побут людини без автомобільного транспорту.

ФОТО 1 ЦЮ ВЕЛИЧЕНЬКУІз нагоди цього свята почесним дипломом та нагрудним знаком Міжнародного Союзу транспорту у Києві було нагороджено1241 кращого водія  міжнародних та внутрішніх перевезень із 27 країн, із них 49 українські водії-міжнародники. Серед них був і наш земляк Олександр Чимирис, працівник ТОВ «Транс-Сервіс». До даної нагороди представлялися водії, які здійснили міжнародні перевезення загальним пробігом не менше 1 млн км, професійний стаж безаварійної роботи при цьому повинен становити не менше 20 років, із них 5 останніх років – на одному підприємстві. Також водії не повинні мати порушень правил дорожнього руху, митного та адміністративного законодавства.

А розповів нам про цю подію директор підприємства Олексій Луць та запросив на інтерв’ю з водієм.

Олександр Чимирис народився і проживає у Гадячі. Закінчив місцеве вище професійне аграрне училище, після навчання працював там 15 років. Після одруження народилося двоє діток, яких потрібно було навчати. Хотілося більших заробітків, тож вирішив влаштуватися  водієм міжнародних рейсів.

ФОТО 2 ЦЮ МЕНШУ«Спершу, як тільки почав працювати, було  звісно нелегко, а зараз робота як робота, головне – хороший автомобіль, а він у мене один із найкращих».

Зазвичай Олександр водить тільки вдень, а в ночі відпочиває. Рейс триває 20 днів. Із усіх країн, де побував, а проїхав він майже через усю Європу, найбільше подобаються Данія та Німеччина.

«У Німеччині якщо поліцейські зупинили автомобіль і виявилось, що він  несправний, то вони автоматично відправляють його на технічне обслуговування, яке там  не з дешевих, а окрім цього ще й штраф доведеться сплатити, тому економніше відремонтувати автомобіль у нас. За кордоном безпеці приділяють набагато більше уваги, ніж у нас».

За вантаж відповідає водій, особливо за правильність його закріплення, в Україні на це звертають не таку велику увагу.

 «У Данії дуже хороші дороги, «плавні» повороти, по таких дуже комфортно їхати. Як тільки утворюється якесь навіть невеличке пошкодження,його  відразу ремонтують. Якщо по Україні за добу можна проїхати близько 200 км, то по європейських шляхах – e середньому 800 км».

В інших країнах блукати не доводилось, траплялося лише у містах. Зараз sз України вивозять труби з нержавіючої сталі, вони дуже ціняться за кордоном, а сюди возять тютюн та фільтри до сигарет, французький посуд, різне обладнання, навіть віск на свічки.

На гостинець рідним Олександр завжди привозить шоколад,  говорить, що дуже вони його полюбляють, онукам привіз велосипеди.

Нахваляє свого працівника і керівництво, кажt, що дуже відповідальний, не було  жодного разу, щоб він запізнився на роботу або невчасно її зробив.

На кінець розмови Олексій Луць похвалився нагрудним знаком «Почесна відзнака АсМАП України», який йому вручили у той же день як керівнику одного з кращих транспортних підприємств в Україні.

Із нагоди Дня автомобіліста та дорожника редакція тижневика вітає всіх, чиє життя пов’язане з автомобілями і дорогою. Бажаємо вам нових здобутків та «зеленої» вулиці на життєвих і трудових  шляхах.

Оксана Руденко

 

ФОТО 1: Олександр Чимирис

ФОТО 2: Олександр Чимирис (водій) та Олексій Луць. У руках водія – почесний диплом МСАТ водіїв вантажного та пасажирського транспорту в міжнародному та внутрішньому сполученні.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...