Активна громадська позиція як основний чинник правопорядку

logo Gromadyanska pozytsiya1
Поділитися новиною

logo Gromadyanska pozytsiya1Однією з основних передумов забезпечення законності на території району є знання громадянами своїх прав і обов’язків та співпраця з державними органами, які покликані їх захищати. Неможливо забезпечити якісне реагування, а також попередження злочинності при байдужості населення до проблем, які виникають у сусідів, осіб, які проживають в одному населеному пункті. Адже головною зброєю, за рахунок якої здійснюється притягнення до кримінальної або іншої, передбаченої законом відповідальності, є інформація. Отримання ж вказаної інформації можливе лише за умови повної співпраці та довіри населення до органів, які проводять досудове розслідування.

Статтею 67 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що свідок несе відповідальність за завідомі неправдиві показання слідчому, прокурору або суду, а також за відмову від давання показань. Ця норма свідчить про законодавче закріплення громадського обов’язку кожного допомагати у розкритті злочинів для притягнення винних осіб до відповідальності та попередження вчинення нових злочинів з боку інших осіб завдяки належній співпраці населення з органами досудового розслідування. Злочинність не є сталою величиною. Вона постійно змінюється та формується завдяки багатьом факторам, зокрема: громадська позиція населення, професійність працівників правоохоронних органів, а також співпраця між ними.

У зв’язку з викладеним наголошую на необхідності активного сприяння правоохоронним органам при розкритті злочинів, а також наданні інформації для їх попередження та забезпечення законності.

І. Шкурупій, прокурор Гадяцького відділу Миргородської місцевої прокуратури, юрист 3 класу

LIVE OFFLINE
track image
Loading...