«Як на війну забирати – то швидко, як допомогти – нікому»

«Як на війну забирати – то швидко, як допомогти – нікому»

«Як на війну забирати – то швидко, як допомогти – нікому»

Поділитися новиною

«Як на війну забирати – то швидко, як допомогти – нікому»23 червня у центрі зайнятості відбувся семінар з учасниками АТО, які на даний час перебувають там на обліку. Основною причиною та метою зустрічі є пошук роботи.

Робота

На початку семінару начальник центру зайнятості розповіла, які права мають АТОшники:

брати участь у громадських роботах; навчатися чи підвищувати кваліфікацію на замовлення роботодавця; отримати ваучер та пройти неформальне навчання на замовлення роботодавця; відмова від двох пропозицій підходящої роботи призведе до скорочення виплати і зняття з обліку. Один із присутніх, який проживає в селі, говорить, що направляли на роботу в місто, а в нього немає змоги добиратися, написав відмову, і як бути з такими направленнями: «Вони ж не звертають ні на що уваги, їм аби куди направити».

Путівки, оздоровлення

Представник служби дітей та молоді детально розповіла про можливість отримання путівок на оздоровлення та відпочинок. На даний час демобілізовані відправляються на відпочинок в санаторії нашої області на 12 днів. Це «Сосновий Бір» та санаторно-курортний комплекс «Миргород». Відпочинок є одноразовим, можна поїхати як самому, так із родиною (дружина і діти до 18 років). Усі бажаючі звертаються з пакетом документів до соціальної служби, і їх відразу включають до списку та ставлять у чергу.

Пільги

Представник управління соціального захисту розповіла, що усі демобілізовані, які отримали посвідчення «Учасник бойових дій», повинні стати на облік в управлінні для отримання пільг на житлово-комунальні послуги в розмірі 75%, пільги на проїзд по району та міжобласний. Якщо на автостанції не дають безкоштовно квиток, тоді видається іменний квиток, із яким потрібно прийти до соціального захисту, пред’явивши його, і він у повному обсязі відшкодовується.  

Самі АТОшники відверто виказували свою недовіру до органів виконавчої влади. Були такі, що уже півроку як демобілізувалися, а посвідчення «Учасник АТО» досі не отримали. Знову ж таки згадували і про горезвісні земельні ділянки, які більшість не можуть отримати. Хто і коли наведе врешті лад із землею, поки не відомо. І у райвійськкоматі також могли б не стояти осторонь, а допомогти людям отримати довідки з місць несення служби, а то «як на війну забирати – то швидко, як допомогти – нікому»

Оксана Руденко

LIVE OFFLINE
track image
Loading...