«…Потрібно поступати і самокритично»

«…Потрібно поступати і самокритично»

«…Потрібно поступати і самокритично»

Поділитися новиною

«…Потрібно поступати і самокритично»18 травня відбулася 7-а сесія районної ради сьомого скликання. На сесію зявилися 28 депутатів із 34. Ще на початку був чітко встановлений регламент та визначений час. Питань у порядку денному була багато, але розглянули їх на диво швидко.

Звіт голови РДА про здійснення адміністрацією повноважень, делегованих районною радою

За минулий рік до дохідної частини зведеного бюджету району надійшло 359 млн. грн, до загального фонду цього ж бюджету було зараховано 219 млн. грн. Як сказав, Олексій Матюшенко, у 2015 році велика увага приділялась ремонту доріг. У районі всього проведено ремонтних робіт доріг на суму понад 9 млн. 6 тис. грн, відремонтовано понад 50,0 тис. кв. м дорожнього покриття.

2450,0 тис. грн  виділили для ремонту доріг ПАТ «Укргазвидобування», із обласного бюджету було залучено 1200,0 тис. грн, із районного бюджету – 800,0 тис. грн, із сільських бюджетів – понад 5,0 млн. грн.

4 млн. грн направлено на утримання установ культури.

Школа ДЮСШ отримала 40 тис. грн для закупівлі необхідного обладнання. 19 сільських бібліотек підключено до мережі Інтернет. П’ятьом сім’ям потерпілим та членам сімей загиблих військовослужбовців, а також тим, хто бере участь в зоні АТО, було виділено по 25 тис. грн, особам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, надано матеріальну допомогу із державного бюджету по 609 тис. грн та п’ятьом сім’ям – по 10 тис. грн на встановлення пам’ятного знаку загиблому. Трьом дітям загиблих учасників АТО виплачено матеріальну допомогу з районного бюджету по 5 тис. грн. Трьом учасникам АТО в цьому році за державні кошти купили квартири.

Усе було настільки добре, що присутні не втримались і прокоментували доповідь голови РДА. Олександр Міняйло (депутат районної ради): «…Оптимістичніше доповідь прозвучала, якщо б там була ще й самокритика. Оскільки бюджет за минулий рік зріс у три рази, то й заробітна плата ваших працівників повинна зрости також».

Дмитро Мотрич (депутат районної ради):«У звіті голови РДА наведено багато цифр, зроблено багато хороших справ. Але у ньому не почуто самокритики, не було сказано, що ще не зроблено та що хотіли б зробити. Усе нібито гарно, а роботи-то практично не видно. Мене все-таки хвилює два питання, саме болюче – що ніхто не звернув уваги, скільки зроблено збитків по вирубці лісополос. Ніхто навіть не хоче згадувати, де ділось те дерево, куди його вивезли, яка вартість та інше. А це ж мільйони грошей. Як подивлюся на Біленченківку, скільки дерева звідтіль вивезли, а наша «хвальона» районна газета «Гадяцький вісник» пише, що який же хороший Цінченко, почистив посадки. Чому ж вони не чистять кущі, хащі, а випиляли дерева – і йому за це хвала. А він дерево вивіз, і де за нього гроші? Скільки я б міг заборів зробити з того дерева у Харківцях, а роблю із дерев, заражених омелою. Ще й школа заплатила 100 тис. грн за те дерево. Оце, Олексій Володимирович, на мене Ви ображаєтесь, але в цьому питанні Ви явно не допрацьовуєте. Друге питання: чому збанкрутувала державна організація «Укравтодор», де була і техніка, і працівники зі стажем. А зараз люди розбіглися, бо не виплачують заробітну плату. На організацію Мішура мільйони йдуть, а туди – копійки. Із приводу цього і слова не сказали, а говорили тільки про гарне. Дуже добре, що бюджет зріс, але трішки і самокритично потрібно поступати».

Затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал

До дохідної частини загального фонду районного бюджету надійшло 102 млн 175 тис. грн при плані 104 млн 329 тис. грн, у порівнянні з першим кварталом минулого року доходів до загального фонду надійшло на 50 млн 914 тис. грн більше.

Районний бюджет отримав кошти субвенції з державного бюджету на загальну суму 89 млн 960 тис. грн, у тому числі і освітньої субвенції отримано 7 млн 941 тис. грн, медичної – 8 млн 194 тис. грн. Найбільшим платником податків з фізичних осіб стала філія ГПУ «Полтавагазвидобування», її сума – 1 млн 394 тис. грн.

До спеціального фонду за перший квартал надійшло 3 млн 340 тис. грн при плані 3 млн 106 тис. грн.

Кошти цільового фонду витрачені по районному бюджету в сумі 109 тис. 500 грн (поточний ремонт відрізку дороги Хитці – Плішивець).    

Оздоровлення і відпочинок дітей

Депутати внесли зміни до районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей на 2016-2019 роки. Вводиться новий механізм оздоровлення дітей, а саме: часткова оплата вартості путівки для сімей з дітьми, які не підпадають під пільгові категорії, але знаходяться у скрутному становищі. У межах прожиткового мінімуму для дітей 16-18 років половину суми оплачує обласний бюджет, а половину – місцевий або районний.

Затвердили районну Програму пільгового медичного забезпечення (зубного протезування) ветеранів війни на 2016 рік

Програмою передбачається 200 тис. грн. Згідно неї надається знижка 30% на послуги лікування зубів та зубного протезування.

По програмі профілактики боротьби зі злочинністю депутати вирішили передати 25 тис. грн до місцевої прокуратури.

Оксана Руденко

Затвердили проект рішення щодо передачі нерухомого майна приміщення, загальною площею 15, 9 кв. м, зі спільної власності територіальних громад в оренду комунальному підприємству «Інформаційний центр «Регіон».

 

Затвердили проект рішення щодо передачі нежитлового приміщення, площею 55,8 кв. м, та гаража, площею 57,3 кв. м, із орендною платою в розмірі 1 грн до кінця поточного року для роботи працівників редакції «Гадяцький вісник».

LIVE OFFLINE
track image
Loading...