Який хліб обрати?
При виборі хліба споживачі керуються ціною та якістю
«Який улюблений, який улюблений… А який жінка купить, такий і улюблений», – на ходу відповів нам гадячанин середніх років. Мабуть, маючи на увазі, що якість чи ціна хліба не головне, головне – лад у сім’ї.
Наша редакція провела опитування жителів міста та району: на що ви звертаєте увагу під час вибору хліба, якому виробнику надаєте перевагу?
З’ясувалося що більш ніж 50% опитаних надають перевагу білому хлібу.
У сільській місцевості більше полюбляють чорний. Адже за нього висловились близько 60% опитаних.
Серед названих торгових марок найчастіше звучала «Кулиничі». Цей хліб приваблює покупців відносно невисокою ціною (принаймні в фірмових точках продажу) та якістю. Смак, а також хорошу якість та те, що він «завжди свіжий», назвали основними позитивними характеристиками веприцького хліба. Однак були і нарікання на нього. Також наші земляки полюбляють полтавський та сумський хліб.
Близько 25% опитаних не звертають увагу ні на виробника, ні навіть на якість хліба. Головним чинником при виборі цього продукту для них є доступна ціна. Прикро, але в цей складний в економічному плані час часто доводиться економити навіть на хлібові.
Мабуть, ціна, а також те, що жоден із виробників не задовольняє за смаковими та іншими якостями більш ніж 10% опитаних, змушують їх пекти хліб вдома. При цьому цікаво, що більшість із тих, хто надає перевагу домашньому хлібу, є жителями міста.
Олена Василівна та Антоніна Павлівна, гадячанки:
О.В.: – Роменський, вважаю, прекрасний хліб. Купую в «Горизонті». Дуже гарна хлібинка, випечена, якісна, «кирпичик». Нещодавно почали завозити сумський. Дуже гарна, якісна кругленька хлібинка.
А.П.: – А я беру полтавський. Веприцький не беру, бо якість вже не та, а раз не та якість, то покупець не йде, шукає щось краще. І оце, що привозять: Мартинівка, Петрівка – не те. Треба прагнути, якщо хочуть бути конкурентоздатними, досягати якості високої.
Микола: – Беремо веприцький. Жінка купує. Якість поки що влаштовує. Я не дуже перебірливий.
Наталія Павлівна з Гречанівки: – Веприцький самий добріший.
Іван: – По цінах дивлюся, який дешевше. Брав раз веприцький. Мартинівський зараз не беру, купую той, що в «АТБ». Є там «Популярний» та його не вхватиш. Свої навіть розбирають.
Андрій Суіменко
Фото Оксани Кириченко