Хто із жителів Гадяча та Гадяцького району матиме право голосувати на місцевих виборах

Хто із жителів Гадяча та Гадяцького району матиме право голосувати на місцевих виборах

Хто із жителів Гадяча та Гадяцького району матиме право голосувати на місцевих виборах

Поділитися новиною

Хто із жителів Гадяча та Гадяцького району матиме право голосувати на місцевих виборахНинішні місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня цього року, на відміну від минулорічних парламентських, мають свої особливості щодо осіб, яким надано право обирати депутатів. Дехто може потрапити в таку категорію виборців, котрі взагалі не зможуть голосувати, а дехто – лише частково.

Відповідно до статті 3 Закону про місцеві вибори, право обирати місцевих депутатів мають дієздатні громадяни України, яким на день голосування вже виповнилося 18 років, і місце проживання яких офіційно зареєстроване (так звана «прописка») на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої проводяться відповідні місцеві вибори.

Тобто повнолітній громадянин України, якого в судовому порядку не визнано недієздатним, обиратиме депутата тієї обласної ради, на території області якої зареєстровано місце проживання відповідного громадянина. Також він обиратиме депутата до районної ради – лише в тому районі, де «прописаний»; депутата чи голову міської (селищної, сільської) рад – лише якщо «прописаний» у відповідному населеному пункті.

Можливість голосувати таким особам буде забезпечена через їх включення до списку виборців на відповідній виборчій дільниці (за місцем проживання; для осіб, які перебуватимуть на лікуванні, – за місцем перебування в лікувальному закладі).

Отримати виборчий бюлетень у день голосування зможе лише той виборець, який матиме при собі свій паспорт громадянина України чи тимчасовим посвідченням громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Взагалі не голосуватимуть на нинішніх місцевих виборах:

– військовослужбовці строкової служби;

– громадяни України, які проживають за кордоном;

– особи, визнані судом недієздатними;

– громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.

Варто зауважити, що в порівнянні із законодавством про вибори Президента чи народних депутатів України діючий Закон про місцеві вибори не передбачає можливості тимчасово змінити місце голосування на місцевих виборах. Тому той, хто захоче в день голосування скористатися своїм правом голосу, зможе проголосувати лише на тій дільниці, до якої належить згідно з «пропискою».

Окремо варто звернути увагу громадянам, що мають статус внутрішньопереміщених осіб. Так, на сьогодні за відсутності постійної, а не тимчасової (на 6 місяців) «прописки» чинне законодавство про місцеві вибори не дає їм права голосувати на місцевих виборах у тому населеному пункті, куди вони переселилися.

Однак до Верховної Ради внесені два законопроекти, спрямовані на забезпечення переселенцям можливості голосувати за місцем взяття їх на облік. Тому ще є ймовірність того, що така ситуація буде змінена.

О. Харченко, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Гадяцької РДА                                      

Центральною виборчою комісією сформовано склад Гадяцької міської виборчої комісії.

За результатами жеребкування призначено головою Гадяцької міської виборчої дільниці Ніну Михайлівну Медведєву, заступник – Олена Анатоліївна Коростіль, секретар – Наталія Іванівна Нагорна. Комісія приступила до виконання обов’язків з 7.09.2015 року за адресою: м. Гадяч, вул. Л. Українки, буд. 3, телефон 2-14-57.

Графік роботи: щоденно з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.00, вих. – субота, неділя.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...