Горловська любов…

Горловська любов...

Горловська любов...

Поділитися новиною

 Горловська любов...«…Перше, що вона зробила при зустрічі, дала мені таблетки валідолу» 

…Історія кохання на межі війни стерла відстань між двома далекими містами Горлівкою і Гадячем. Дві крапки на карті України, між якими близько 1000 кілометрів, враз стали ближчими, почувши стукіт закоханих сердець.

У цей неспокійний час Вова та Марина знайшли одне одного і довели, що тільки справжнім почуттям підвладно долати кимось нав’язану ворожнечу та нерозуміння. Адже кохання може все – і стишувати обстріли, і приглушувати ненависть… 

Вони познайомилися по Інтернету, просто зареєструвавшись на сайті знайомств. Горлівська наречена виявилася сміливішою і написала першою.

– Это было в конце апреля. Банальное «Привет» – и все. Был вечер и было скучно. Чего дернуло  – не знаю. Написала – и все. Написала и забыла, – згадує першу смс-ку Марина.

Вова (родом із села Вечірчине) відповів у той же вечір. Так і розпочалася переписка.

– Мне было тяжело, он писал украинским,  я – на руском. Мне надоело, и я дала свой номер. У нас еще и связь плохая, Интернет часто пропадает, а мне очень хотелось услышать его голос по телефону, – мило посміхається Марина і немовби перекручує в пам’яті день за днем їхніх перших віртуальних зустрічей.

– А еще мне было интересно: позвонит или нет? – ніяковіє від своєї наївності жінка і заливається сміхом.

Вова зателефонував вранці наступного дня. Марина навіть згадує час: «Где-то в 6.20». Першу розмову взяв на себе Володя.

– Я з неї слова витягнути не міг. Сміється в телефон – і все, – згадує чоловік.

Мабуть, той дзвінкий сміх так і запав у душу Вови, адже таких позитивчиків, ще й у наш час, варто пошукати. Марина все згадує з посмішкою, переливаючи розмову бадьорим сміхом.

Вони довго не наважувалися на зустріч, запрошуючи одне одного в гості.

– У нас даже дни рождения почти совпадают: у меня 25, а у него – 26 мая. Вова говорит: «Приезжай, вместе отпразднуем». Да куда мне! Я такая трусиха, что никогда бы первой не приехала. Тем более очень далеко. Мне вот 31 год, я же за это время максимум в Артемовск ездила, – розповідає Марина.

Зідзвонювалися щодня. Вранішні розмови – обов’язкові.

– Это как ритуал – сказать «доброе утро», – додає Марина.

Удень закохані одне одного дзвінками не турбували, бо кожен при роботі. А вже ввечері говорили про все –і як минув день, і навіть хто що їв.

Невдовзі доля сама посміхнулася парі – Вові запропонували поїхати на будівництво фортифікаційних споруд. Як почув, що в Артемівськ, то довго й не думав. Марина, звичайно ж, зраділа, лиш переживала, щоб не на війну.

І от настав той довгоочікуваний день зустрічі. Вова взяв вихідний, Марина обіцяла приїхати в Артемівськ. 

– Вона боялася. Перше, що зробила при зустрічі, дала мені таблетки валідолу, – згадує Володя.

Марина знову заливається сміхом і в подробицях розповідає про день зустрічі.

 – Я встала в 3 часа ночи, пока добралась. Приехала в Артемовск в полседьмого, а перед этим спать легла в 12. Договорились, чтобы он меня встретил. Приезжаю, а Вовочки нету.  Раз набрала, два набрала. На тертий раз думаю: наберу, если не возьмет  трубку – розвертаюсь и ухожу. А у самой всредине все переворачивается, – посміхається жінка.

Вова таки приїхав, щоправда з тисячею вибачень: «Я проспав, заснув…» Вона пробачила.

– Сижу, смотрю, а он идет такой хороший-хороший. Он за таблетки сначала и не понял, говорит: «Это зачем?» Я ему: «Чтобы сердце не стало.» А он смеется…

Просто я очень стеснительный человек и знаю, как произвожу впечатления на окружающих, так как отличаюсь по габаритах. Ну и, чтобы Вовочку не шокировать, я первым делом зашла в аптеку, купила валидол, якобы от сердца. И первым делом, что я сделала, это ткнула таблетки. Говорю: «На, это тебе».

Увесь день вони провели разом – гуляли містом, посиділи в кафе…

– На лавочке мы, конечно, не целовалась. Я час молчала, потом успокоилась. И мы просто гуляли. Я постоянно думала: «Когда же он убежит?» – сміючись, згадує Марина.

Від того дня закохані зустрічалися щотижня. Потім Вова приїхав до Марини у Горлівку.

– Купив пропуск за 500 гривень. За оцю бумажку віддав півтисячі, – показує на шматочку папірця кілька цифр – код-пропуск на територію ДНР.

– …Приехал и забрал меня. Не побоялся ничего – ни сепаратистов, ни обстрелов. Я жутко за него боялась. У нас нельзя ходить по городу с чужой припиской, – Марина ніжно бере за руку Володю.

Він у Горлівці побув 4 дні, а потім, довго не думаючи, забрав кохану на мирну Полтавщину.

– У вас тихо… Когда вышла с поезда в Миргороде, такой воздух, как на море, какой-то совсем иной. Тут люди не такие злые. Правда, пашут, что проклятые. Такие большие огороды… – розповідає Марина про перші враження.

Вова привіз її у Вечірчине, там має яку-не-яку садибу – дядько залишив хату. Щоправда роботи в ній – непочатий край.

 – Мы 28 августа  приехали, а 29-го он заставил картошку копать, бур’яни – в мой рост, ну мы справились, – сміється Марина.  – Я привыкла к городской жизни, в огороде знаю только два сорняка – и все. Ну, на это все у меня есть Вовочка. Да? – дивиться на нього і посміхається.

Вова знову збирається їхати в Артемівськ на будівництво оборонних споруд, свою Маринку залишає на господарстві.

На питання, чи не боїться залишатися сама, жінка відповідає:

– Неа, я со всем справлюся: и с бур’янами, и с домом, и с Вовочкой.

Щоправда, до нових «апартаментів» доводиться звикати. Але Марина навіть труднощі зустрічає з посмішкою.

– Дома у меня недалеко магазин: я когда захотела, вышла, что-то купила, а здесь только дом, огород и лавочка…, – сміється.

– Чого? Магазин є, тільки на колесах, – заспокоює наречену Вова.

Ось так молодятам доведеться розпочати життя з чистого аркуша. Та їхнє кохання витримає все, бо ж народжене на межі війни.

Олена Савченко. 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...