Гадяч отримав статус міста обласного значення

Слово міському голові

Слово міському голові

Поділитися новиною

Слово міському голові Слово міському голові 

13 травня 2015 року ввійде в історію нашого міста як особлива дата – саме у цей день Верховна Рада України більшістю голосів надала місту Гадяч Полтавської області статус міста обласного значення. До цього в області таких міст було 5, а саме: Полтава, Кременчуг, Комсомольськ, Лубни та Миргород. І ось ми стали шостими.

Шлях до цієї події був довгим і непростим. Ще за партійних часів піднімалося це питання тодішнім секретарем РК КПУ М.Х. Орлом, пізніше подавалися відповідні документи О.В. Клюсом, тодішнім міським головою. У 2003 році я як міський голова також піднімала це питання. Та тільки з четвертої спроби було досягнуто мети, до якої йшли десятки років. Перші три рази на наші звертання була одна відповідь: не витримується головна умова: треба, щоб населення міста налічувало не менше 50 тисяч чоловік.

На початку цього року в Інтернеті знайшли інформацію про те, що м. Гола Пристань Херсонської області, при чисельності населення 16 тисяч чоловік, у 2014 році стало містом обласного значення як місто-курорт. І тоді перший заступник міського голови Гадяча В.О. Нестеренко вніс пропозицію ще раз розпочати роботу по клопотанню перед радами всіх рівнів щодо переведення м. Гадяча з міста районного підпорядкування в місто обласного значення. А це і підготовка різних довідок, розрахунків, листів,

Ця ідея відразу захопила всіх відповідальних працівників міської ради. Працювали всі дружно, готуючи питання на сесію міської ради, де одностайно було прийняте потрібне рішення. Підтримали нас у цьому питанні і депутати Гадяцької районної ради, хоч були серед них і такі, що скептично ставилися до можливості позитивного прийняття рішення в області та у Верховній Раді.

Щоб переконати депутатів обласної ради, яким належало розглянути це питання, довелося підготувати їм цілий набір книг, буклетів, висловлювань відомих в Україні людей про Гадяч як про місто з особливим історичним минулим, як Гетьманську столицю. Цим безпосередньо займався перший заступник міського голови.

На сесії обласної ради довелося бути мені разом з В.О. Нестеренком. Переживали, хвилювалися, хоч і знали що наші земляки В.М. Беседа та А.Ф. Попельнюх, депутати Полтавської обласної ради, попрацювали в площині переконання своїх колег-депутатів, за що їм щиро вдячні. Але на результат голосування вплинуло не тільки це, а й чітка, переконлива позиція голови Полтавської обласної ради Петра Васильовича Ворони. Із трибуни сесії, звертаючись до депутатів облради, він наголошував, що повинна бути відновлена історична справедливість. Місто, яке на державному рівні визнане Гетьманською столицею (350-річчя цієї події відзначали саме в 2013 році), яке має таке славне історичне минуле, громада якого і зараз бореться за підвищення його статусу, має його отримати, що це послужить створенню умов для подальшого розвитку і розквіту Гадяча. І результат голосування був навіть неочікуваний: із 79 депутатів за прийняття рішення проголосувало 78. Спасибі Петру Васильовичу за підтримку та віру в гадячан.

Потім був розгляд клопотання облради в Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування (голова С.В. Власенко). Доповідав по цьому питанню на засіданні Комітету народний депутат по нашому округу Т.В. Кутовий, який домігся включення його в повістку дня. Говорив, як завжди, виважено, зі знанням справи, уболіваючи за інтереси своїх виборців. Його підтримали народні депутати від Полтавщини. Мені як міському голові також була надана можливість виступити та відповісти на поставлені членами комітету питання. Скажу відверто: було нелегко. Разом зі мною на засіданні були присутні В.О. Нестеренко, перший заступник, який готував документи, та В.І. Нижник, помічник народного депутата Т.В. Кутового. Комітет також прийняв позитивне рішення, запропонувавши внести це питання на розгляд сесії Верховної Ради.

Ми добре розуміли, що далі все залежатиме від нашого народного депутата Т.В. Кутового, від його авторитету в Парламенті, від бажання нам допомогти. Він виправдав наші надії і сподівання. Через 20 днів після розгляду в Комітеті це питання було включено в повістку дня сесії і проголосовано з позитивним результатом. Щире спасибі Тарасу Вікторовичу за допомогу, він зробив добру справу для гадяцької громади.

Тепер хочу відповісти на питання, які мені в світлі цих подій задають: що зміниться для Гадяча, коли він стане містом обласного значення?

Перш за все, це зовсім інший підхід при формуванні бюджету міста, як доходної, так і видаткової його частини.

Після внесених змін у грудні 2014 року до Бюджетного і Податкового кодексу в цьому році в бюджет міста взагалі не зараховується податок із доходів фізичних осіб. Із 2016 року 60% цього податку буде надходити до міського бюджету, а це понад 20,0 млн грн. Такий податок отримують тільки міста обласного значення. Бюджетні відносини в плані виділення дотацій та субвенцій будуватимуться безпосередньо з обласним бюджетом, що відкриває можливість отримувати їх місту в більших розмірах, ніж було до цього.

Покращується інвестиційний клімат для інвесторів, які, ми сподіваємося, активніше працюватимуть із міською владою в плані будівництва нових підприємств і розвитку діючих, а це додаткові робочі місця. Розширюється самостійність та незалежність міської ради в прийняті рішень. Усі установи, які знаходяться на території міста і раніше фінансувалися з районного бюджету, перейдуть на фінансування з міського і будуть підконтрольні тільки міській раді. Міська рада по делегованих повноваженнях буде підзвітна облдержадміністрації, райдержадміністрації непідзвітна і непідконтрольна. Але, не дивлячись на це, співпраця з районними органами влади, як з райрадою, так і з райдержадміністрацією, повинна бути, адже це сприятиме розвитку як міської громади, так і району в цілому. При проведенні адміністративно-територіальної реформи це, безперечно, спрацює на збереження Гадяцького району.

Звичайно, не всі ті позитивні зміни, на які ми розраховуємо, громада відчує відразу, потрібен час, підготовлені високопрофесійні, відповідальні, незаполітизовані кадри, які ці зміни втілюватимуть у життя. Але я впевнена, що майбутнє у нашого міста є. Воно буде кращим, ніж сьогодення. Славна історія Гадяча продовжуватиметься молодими та юними гадячанами.

Т. Савченко, міський голова

3 коментарі до “Гадяч отримав статус міста обласного значення

  1. пригаючи кожен раз по нашим ямам я думаю про те що “вони” біля своїх домівок мають гарні дороги та джипи яким все одно а тапер ще і областю стали -тобто плюс ще одна адміністрація – а на ділі ще купка дармоїдів на яких управи не буде бо вони будуть з одного міста що і “ці” . Сподіваюсь що “вони” нахапають та про місто будуть думать і ми справді станемо обласним раєм а не золотим дном для відмивання грошей..

  2. Люди постаралися принести позитив до міста та його жителів. І за це велика дяка. Хоть хтось хвилюється за авторитет громади перед іншими. А хтось цим ремонтом доріг по яких хтось пригає ці старання зводять до ноля. Мені ще приємніше буде розповідати своїм одногрупникам про своє рідне місто.

  3. Молодец. Ето правильно. Надо расти

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...