Чи зацікавлятьcя місцеві ОСББ кредитами на утеплення, або держава про нас «дбає»

Чи зацікавлятьcя місцеві ОСББ кредитами на утеплення, або держава про нас «дбає»

Чи зацікавлятьcя місцеві ОСББ кредитами на утеплення, або держава про нас «дбає»

Поділитися новиною

Чи зацікавлятьcя місцеві ОСББ кредитами на утеплення, або держава про нас «дбає»Першим будинком у місті, який «ризикнув» стати незалежним від житлово-комунального господарства, став п’ятиповерховий по вулиці Гагаріна, 76-а. Саме його мешканці в далеких 90-их виступили «за» об’єднання співвласників (ОСББ) і відтоді багатоповерхівку утримують своїми силами.

Чи вдається гадячанам ефективно, якісно та раціонально використовувати кошти, і чи не шкодують вони, що відмовилися від загальноміського утримання, про це та інше поговорили ми з головою правління будинку Віктором Олексійовичем Романенком.

– Принцип заснування такий: відбуваються збори мешканців будинку, готується протокол зборів, який потім затверджується в міській раді. Обираються голова та члени правління і відповідно розробляється статут.

Мешканці будинку не користуються послугами житлово-комунального господарства.  Прибирання, догляд за територією, ремонт під’їздів тощо здійснюють своїми силами. І, чесно кажучи, й порядку біля цієї п’ятиповерхівки більше. Клумби впорядковані, бордюри побілені, вхідні двері пофарбовані, засклені вікна… І це ж тільки назовні.

– Ми самі на себе і для себе. Звичайно, є люди, які дотримуються такої позиції: «Я гроші за квартплату плачу – і все». Але ж ми самі собі господарі, тож повинні гуртом і працювати, – продовжує голова правління.

Співвласники сплачують звичайну квартплату, кошти надходять на розрахунковий рахунок. Наприклад, нині у розпорядженні ОСББ 25 тис. грн. Кожен мешканець може поцікавитися бухгалтерськими звітностями об’єднання, іншими словами, куди і на що витрачають гроші. Тоді як інші тільки можуть припускати, за що сплачують комунальні платежі.

Віктор Олексійович трохи більше року як перейняв господарювання, а вже є чим похвалитися.

– Замінили труби на гарячу воду, понакривали каналізаційні люки, утеплили підвальні приміщення, відремонтували освітлення в підвалах, доробляємо ремонт у під’їздах, також здійснили державну повірку теплового та водяного лічильників.

Звичайно, не обійшлися без залучення допомоги. Міська рада виділила 10 тис. грн на ремонт гарячого водопостачання.

– У нас же унікальний будинок – і  електрики, і сантехніки, столярі, бухгалтери… Такі люди є в кожному будинку. Інше питання: чи захочуть працювати? Члени правління активно вникають у життя будинку. Це і Микола Варавський, і Валентина Величай, і Володимир Іщенко. Сантехніку ремонтує Михайло Мироненко, електрообладнання – Іван Качапут. Прибирають під’їзди та територію навколо будинку Світлана Рудиченко та Лариса Фісуненко.  Я б сам не впорався, – продовжує Віктор Романенко.

Нині у планах об’єднання – ремонт даху.  Тож на літо об’єм робіт визначено. 

***

Разом із Віктором Олексійовичем ми розглянули запропоновану від Ощадбанку державну програму фінансування енергоефективності ОСББ.

Як відомо, 8 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про продовження Державної програми стимулювання населення, у тому числі ОСББ, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту.

Завдяки підтримці уряду об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть отримати відшкодування до 30% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Кредит надається на строк до 60 місяців. Ставка – 25% річних, обов’язковий початковий внесок – від 10%, одноразова комісія – 3% від суми кредиту. Сума кредиту становитиме не більше 90% вартості проекту, але не більше 30 тис. грн на 1 квартиру в будинку.

Цільове призначення кредиту: заходи з утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту; придбання приладів обліку теплової енергії та води, регуляторів теплового потоку, придбання та встановлення склопакетів у вікнах, розташованих у місцях загального користування; облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів; модернізація систем освітлення місць загального користування. Кредит надається на 5 років.

– Якщо взяти 100 тис. на цей термін, то ніколи їх не погасиш. А якщо ще й проект готувати, щоб дали кредит…. За нього заплатиш тільки третину цих коштів, – розмірковує Віктор Романенко.

– Словом, держава про нас «дбає», як і завжди…

– Так. От до мене телефонували з банку, цікавляться, чому я не користуюся кредитною карткою. Я їм і кажу: «Я в азартні ігри в молоді роки не грав, а зараз так тим більше». А ще з нашою державою… Якби кредитна ставка для ОСББ сягала 3%, то можна було б задуматися …

Тож, для кого розроблені подібні ДЕРЖАВНІ програми – не зовсім зрозуміло. А поки ОСББ, яких, до речі, в Гадячі вже кілька, доводиться так і жити на своїх хлібах. Що ж, як ми переконалися, це в рази краще, ніж бути залежними від комунального підприємства, яке, до речі, ще й нібито на межі банкрутства.

Олена Савченко

LIVE OFFLINE
track image
Loading...