Які закони запрацювали в Україні з 1 січня
1 січня набули чинності закони, прийняті Верховною Радою 29 грудня, а також низка норм
1. Єдиний соціальний внесок став нижчим
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» передбачає об’єднання соціальних фондів: фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та фонду страхування від тимчасової непрацездатності.
Раніше Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що якщо на підприємстві зарплата становить більше 3-х прожиткових мінімумів, то ЄСВ складе для такого підприємства 16,4%, а не 41%.
2. З 1 січня до ДФСУ подаємо електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО
Відповідно до вимог Закону України від 4 липня 2013 року № 406 набирає чинності нова редакція пункту 7 статті 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95—ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:
Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів із продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані.
Суб’єкти господарювання, які використовують такі реєстратори розрахункових операцій, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься у фіскальній пам’яті зазначених реєстраторів розрахункових операцій.
3. Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише «мільйонери»
Змінами, передбаченими Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», обов’язковій реєстрації платниками ПДВ з 1 січня 2015 року підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн грн без урахування ПДВ.
Обмеження щодо добровільної реєстрації платником ПДВ у ПК відсутні.
4. Закон про скорочення пільг
Закон «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» передбачає, що максимальний розмір зарплати для бюджетників у 2015 році не перевищуватиме 7 мінімальних зарплат.
Для тих, хто працює в державних компаніях, введені обмеження на рівні не більше 10 мінімальних зарплат. При цьому у законі зберігаються норми про фінансування помічників народних депутатів і консультантів.
5. Про мінімальну зарплату з 1 січня 2015 року
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» установлено у 2015 році прожитковий мінімум на працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2015 року – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень.
6. Закон про капіталізацію банків
Документ передбачає введення заходів, спрямованих на сприяння їх капіталізації та реструктуризації і передбачає комплекс заходів щодо посилення фінансового потенціалу банківської системи України.
7. Старенькі іномарки – уже не просто засіб пересування
З 1 січня 2015 для багатьох автомобіль стане не засобом пересування, а розкішшю. А все через прийняті Верховною Радою нові податки і повернення старих. Отже, з 1 січня набули чинності поправки до Податкового кодексу України, згідно з якими вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлено акцизний збір на переобладнані автомобілі. Згідно з нововведеннями, власники автомобілів, об’єм двигуна яких понад 3 тисячі кубічних сантиметри, зобов’язані сплачувати річний податок – 25 тисяч гривень.
Акциз на нові автобуси – 0,003 євро за 1 кубічний сантиметр двигуна. На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка коливається від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 кубічний сантиметр.
Потраплять під оподаткування й електромобілі. За один електродвигун слід сплатити 109 євро. Крім того, залежно від об’єму двигуна і терміну експлуатації, зросте збір на легкові автомобілі. Знову стягуватиметься акциз на переобладнані легковики, які були ввезені в Україну без сплати збору.
8. Алкоголь подорожчає
З нового 2015 року в Україні значно подорожчає алкоголь. Подорожчання пов’язане зі збільшенням акцизного збору на спирт та алкогольні напої.
З 1 січня 2015 року ставка на літр чистого спирту зросте з 56,42 гривні до 59,96 гривні за літр. Загальне збільшення акцизного збору склало 5 відсотків у порівнянні з минулим роком.
Так, законом передбачені зміни ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої:
з 1 січня по 31 грудня 2015 р. – до 59,96 грн за 1 літр 100% -го спирту;
з 1 січня по 31 грудня 2016 р. – до 63,50 грн за 1 літр 100% -го спирту;
з 1 січня 2017 р. – до 70,53 грн за 1 літр 100%-го спирту.
«Полтавщина»