Дорожня карта щодо надання допомоги переселенцям

Поділитися новиною

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 1.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» запроваджено щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат напроживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

1.  Кому надається грошова допомога

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в управлінні соціального захисту населення.

2.Хто призначає і виплачує грошову допомогу

Для призначення  грошової допомоги уповноважений представник сім’ї за фактичним місцем проживання (перебування) подає заяву до  відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Гадяцької райдержадміністрації, за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 36, телефон для довідок  3-14-82.

3.На який термін надається грошова допомога

Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше, ніж шість місяців.

4.У якому розмірі надається грошова допомога

Грошова допомога надається у таких розмірах:

– для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);

– для працездатних осіб — 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2400 гривень.

5.Перелік документів для призначення грошової допомоги:

– заява;

– довідка про взяття на облік особи;

– копія свідоцтва про одруження;

– копії свідоцтв про народження дітей;

– письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї;

– згода на обробку персональних даних.

6. Яким чином виплачується грошова допомога

Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.

ВАЖЛИВО

Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватися, у тому числі за сприянням державної служби зайнятості.

Якщо працездатний член сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувався або перебуває у трудових відносинах із роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період припиняється.

В. Тарасенко, начальник управління соціального захисту населення

LIVE OFFLINE
track image
Loading...