Статус учасника бойових дій надаватиме спеціальна міжвідомча комісія

Статус учасника бойових дій надаватиме спеціальна міжвідомча комісія

Статус учасника бойових дій надаватиме спеціальна міжвідомча комісія

Поділитися новиною

Статус учасника бойових дій надаватиме спеціальна міжвідомча комісіяПитань, із якими в цивільному житті стикаються українські захисники, дуже багато. Часто вони скаржаться, що у виданих документах не вказується, що боєць був у зоні проведення АТО, а зазначається інше місце дислокації. Як наслідок, людині складно довести, що вона є учасником бойових дій, та отримати передбачені пільги. Особливо це важливо, коли йдеться про лікування поранених. Щоб уникнути подібних проблем, уряд прийняв рішення про створення Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Новостворена служба опікуватиметься забезпеченням адаптації ветеранів, їхньої психологічної реабілітації, санаторно-курортного лікування. Також забезпечуватиме технічними та іншим засобами реабілітації, визначатиме потреби у житлі для ветеранів війни та організації забезпечення ним учасників бойових дій, які набули інвалідності. Служба буде функціонувати замість ліквідованої Державної служби з питань інвалідів та ветеранів війни. Функції ліквідованої служби розділені між двома відомствами: Мінсоцполітики реалізовуватиме політику щодо всіх цивільних ветеранів праці та інвалідів, а новостворена служба опікуватиметься винятково ветеранами війни та учасниками АТО. Йдеться про всіх ветеранів війни, а не лише учасників АТО.

Спочатку ця служба діятиме лише в Києві, але в подальшому запрацюють її підрозділи в кожному районі. Це робиться для того, щоб людям із регіонів не доводилось їздити за сотні кілометрів до столиці для вирішення нагальних питань.

Кабміном уже ухвалена постанова, яка надає право учасникам АТО отримати позачергове протезування за рахунок Держбюджету. Також уже внесено проект постанови до Кабміну, який передбачає надання послуг із протезування за межами держави тим учасникам АТО, кому це дійсно потрібно. Це також робитиметься за рахунок державних коштів.

Також урядом визначено Порядок надання статусу учасника бойових дій людям, які брали безпосередню участь в АТО або забезпечували її проведення. Згідно з ним відповідне рішення приймається міжвідомчою комісією, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО із залученням до її складу фахівців Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби та інших відомств і військових формувань, а також представників громадськості.

Підставою для надання людині статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань Антитерористичної операції в районах її проведення. Це можуть бути витяги з наказів, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, графіків несення служби тощо.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції

Адреса: 01601 м. Київ, пров. Музейний, 12.

Телефон (044) 281-08-50.

Голова  Дерев’янко Артур Валентинович.

1-й заступник голови Яковлева Любов Іванівна.

А. Кеда, головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації

LIVE OFFLINE
track image
Loading...