Собака – друг людини?

Поділитися новиною

Не буває такого дня, щоб у місті не сталося якоїсь пригоди. От так потихеньку збираючи новини, ми вирішили обєднати дві, мягко кажучи, неприємності, у яких головними героями виступали собаки, і пояснити людям їх права, обовязки та порадити, як себе вести у тій чи іншій ситуації.

Першим, своєю історією поділився місцевий мешканець.

Розповідає, що їхав трактором до своєї заміської земельної ділянки, за ним біг його собака (каже, що випустив, щоб погуляла), а за ним увязався приблудний пес. От так вони й дісталися до місця призначення, якби не сталася невеличка пригода. Той самий приблудний пес, дорогою «здобув» собі обід у вигляді домашньої качки та індички. Звісно, селяни це побачили і підняли галас. Чоловік, вибачився і запропонував заплатити за птицю. Після довгих сперечань, зійшлися на 100 гривнях. Але, як то кажуть «хто правий, хто винний?» так і не розібрали. Тож, чоловік звернувся до редакції, так би мовити у пошуках справедливості.

Але не усе так просто як здавалось, і винного у даній ситуації знайти вкрай важко. Вивчивши купу законів і прочитавши багатенько подібних історій у соцмережі, ми зайшли у глухий кут, тому, що не правими виявились обидві сторони.

Докінця розібравшись у першій історії, знуву до редакції звернулася жінка, яка помітно хвилюючись розповіла свою історію: «Звуть мене Надія Неділько. Проживаю по вулиці Молодіжній. Недавно гуляла із своїм онуком на вулиці біля свого будинку. Наші сусіди, Бондаренки, тримають німецьку вівчарку. Було чутно, що пес бігає у дворі з дітьми. Раптом відкрилася хвіртка і собака вискочив на вулицю та накинувся на нас. Не знаю, що могло трапитись, якби на захист не став мій чотирнадцятирічний племінник. Він відігнав від нас розлюченого пса, але той таки покусав хлопця. На мій крик, із двору вибіг мій чоловік і також почав обороняти нас. Хто забрав собаку, я не знаю. Наші сусіди вчинили не добре , я просила їх збудувати вольєр для пса, не випускати його. А тепер, як таке сталося, ніяких вибачень від них ми не чули, кажуть, що собаку випустив їх неповнолітній син. Ми викликали міліцію, швидку, тепер от, несемо аналізи до санстанції. Таке лихо сталося – я отримала величезний стресс і онук дуже перелякався…»

Тож, для опдальшого недопущення таких ситуацій, до вашої уваги пропонуємо правила утримання свійських тварин, домашнього господарства та рекомендації у випадку нападу собак.

Правила утримання господарських тварин (корів, свиней, качок, кролів та ін.)

Тварини повинні утримуватись в передбачених для їх утримання, приміщеннях, загонах, розташованих не ближче 15 метрів до жилих приміщень та не менше 50 метрів від дитячих, харчових та лікарняних закладів . Власники тварин повинні своєчасно проводити ветеринарну обробоку худоби. У випадках виявлення хвороби тварин терміново звертатись до ветеринарів.

Хазяїн домашньої птиці повинен слідкувати за своїм господарством і тримати його у спеціально влаштованому для цього загоні. Також законодавством України сказано, що власникам сільськогосподарських (продуктивних) тварин та птиці забороняється випасати їх на вулицях та в інших громадських місцях (парках, скверах тощо).

Велика та дрібна рогата худоба, яка знаходиться без нагляду, та яка не має бірки враховується бродячою і підлягає відлову.

Правила утримання домашніх собак

Особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана:

– забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

– дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття.

Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх).

Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.

Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:

– безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною.

– безпеку супроводжуваної домашньої тварини.

– безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.

Рекомендується обмежити повідки для собак довжиною не більше 1,2 метри. Вигул собак може здійснюватися залежно від місця його проведення із застосуванням приладдя (повідок, намордник), що забезпечують безпеку громадян. При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.

Що робити коли напала собака?

Коли собака нападає з гавкотом, небезпека, як правило, невелика. Він вас просто відлякує, проганяючи з території (місця), де ви перебуваєте. При цьому не виключено, що він може вас і вкусити, але це відбудеться тільки тоді, коли ви повернетеся до нього спиною або боком і відведете від нього свій погляд. Не відводячи свого погляду від очей собаки, не поспішаючи й не роблячи різких рухів, залиште його територію, і конфлікт вичерпається.

Проте якщо бачите, що пес біжить на вас мовчки або з гарчання, він може серйозно атакувати. Якщо дозволяють час й обставини, намагайтеся зайняти таке місце, на якому собака вас не дістане. Якщо нікуди сховатися або піднятися і немає водойми, то візьміть пригорщу піску чи землі і киньте її в очі собаці, що нападає. В інших випадках, коли неможливо уникнути контакту із твариною, приготуйтеся до захисту. Насамперед оцініть свої сили й потуги собаки, а також зверніть увагу на підручні засоби. Ніколи не кричіть безцільно, не розмахуйте руками і не метушіться. Лемент з переляку й нервування ще більше збудять собаку. З підручних засобів можете скористатися ціпком, ящиком, коробкою, верхнім одягом, головним убором тощо.

Якщо поблизу немає господаря собаки, який міг би вам дпомогти врятуватися, а небезпека досить серйозна, чиніть так: притуліться спиною до стіни, паркану, щоб не впасти й не дати вкусити себе ззаду. Візьміть у руки що-небудь зі свого верхнього одягу (куртку, сорочку, головний убір тощо і виставте це перед собою на витягнутих руках. Пес інстинктивно це вхопить і потягне на себе. Тримайте міцніше! У момент максимальної напруги різко (і якомога сильніше) вдарте його носаком у горлянку. Цього буде досить, щоб вирішити результат двобою на вашу користь.

Зрозумійте правильно: це не заклик до боротьби із собаками. Однак з різних причин ці тварини нагадують про те, що вони хижаки. Не забувайте про це. І будьте готові за необхідності оборонити від них себе та оточуючих вас людей.

Оксана Кириченко

LIVE OFFLINE
track image
Loading...