Тариф на водоспоживання підніметься на 93%.

Тариф на водоспоживання підніметься на 93%.

Тариф на водоспоживання підніметься на 93%.

Поділитися новиною

Тариф на водоспоживання підніметься на 93%. З 1 липня в Україні зростуть тарифи: на водопостачання в середньому на 84%, на водовідведення (стоки) – на 105%, на водоспоживання (вода і стоки) – на 93%. 

За словами представників Нацкомісії, яка встановлює тарифи, тепер українці платитимуть за воду згідно з економічно обґрунтованим рівнем, тобто із закладеною рентабельністю до 5%.

«Тарифи на воду підвищувалися востаннє в 2008-2012 роках. За цей час її собівартість зросла суттєво, потрібно більше коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів. Водоканали не можуть працювати у збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, щоб вони взагалі не померли», – розповів член Нацкомісії Дмитро Григор’єв.

У зв’язку з цим з першого липня підвищуються тарифи на воду для 26 зі 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Решта водоканалів, швидше за все, підвищить тарифи з першого серпня або восени.

Тарифи на воду зростуть нерівномірно: наприклад, в Івано-Франківську водопостачання подорожчає на 41,7%, у Чернівцях – на 14,6%.

Як зазначають у Нацкомісії, «прирівняти всі водні тарифи буде неправильно, оскільки у водоканалів різні проблеми», які вимагають індивідуальних рішень, різну відстань до джерел.

«Десь потрібно ремонтувати зношені мережі, десь закуповувати обладнання для лабораторій, які перевіряють якість води. На ці завдання потрібні різні обсяги фінансування, тому сьогодні підприємства водної галузі розробляють інвестпроекти, наприклад, із модернізації очисних споруд. Під ці бізнес-плани реально отримати кредити від Світового банку. Такі успішні приклади щодо водоканалів уже є», – повідомив Григор’єв.

У Нацкомпослуг запевняють, що зростання тарифів на воду не сильно вдарить по гаманцях українців. Так, незахищені категорії населення – пенсіонери та багатодітні сім’ї – зможуть скористатися пільгами і субсидіями, а середньостатистична сім’я з двох осіб, згідно з розрахунками, буде платити в місяць на 36 гривень більше, тобто не 40 гривень, а приблизно 76 гривень.

P.S. Про нові тарифи для гадячан у наступних номерах тижневика.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...