Сигнали цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!»

Сигнали цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!»

Сигнали цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!»

Поділитися новиною

Сигнали цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!»Повідомлення населення про факт небезпечної аварії, стихійного лиха, застосування зброї масового знищення проводиться засобами масової інформації (радіо, телебачення та інше) з метою не допустити загибелі людей, забезпечити їм нормальні умови життєдіяльності у надзвичайній ситуації. Для того, щоб населення своєчасно ввімкнуло радіо і телевізори в помешканнях, на підприємствах, інших закладах існує сигналізація (сирени, ревуни, гудки тощо).

Почувши сигнал, усі громадяни повинні ввімкнути радіо і телевізор. Рев сирени означає: «Увага всім!» По радіо і телебаченню штаб Цивільної оборони України (міста, району) у надзвичайних ситуаціях передає сигнал повідомлення, а також поради населенню, як поводитися в тій чи іншій ситуації. Наприклад: «Увага! Говорить штаб Цивільної оборони міста Гадяча. Громадяни! У зв’язку з можливістю землетрусу необхідно: відключити газ, воду, електричний струм, погасити вогонь у печах. Повідомте сусідів про цю інформацію. Візьміть одяг, документи, цінні речі, харчі і вийдіть на вулицю. Допоможіть літнім і хворим. Займіть місце подалі від споруд, будинків і ліній електропередач». При виникненні загрози війни або іншого регіонального конфлікту із застосуванням сучасної зброї існують спеціальні сигнали.

Наводимо пам’ятку громадянам про дії після сигналу повідомлення.

Повітряна тривога

Безперервний дзвін сирен, гудків протягом 2-3 хв.          

Зупиняються всі роботи, вимикаються прилади, силова мережа. Вимикається подача електричного струму, газу. Робітники й службовці прямують до сховищ.

Радіосигнал: «Увага! Увага! Увага! Повітряна тривога!»

Якщо сигнал застав вас удома, негайно вимкніть нагрівальні прилади, газ, світло, загасіть вогонь у печі, одягніть дітей, візьміть засоби індивідуального захисту: протигаз, ватно-марлеву пов’язку, аптечку, документи, необхідні речі, запас харчів і води. Вимкніть зовнішнє і внутрішнє світло і швидко прямуйте до сховища. Якщо сигнал тривоги застав вас на вулиці, необхідно сховатися в найближчому сховищі. Якщо ви не встигли зайняти місце у сховищі, можна сховатися у підвалах, підземних переходах, тунелях. Якщо поблизу немає підземних споруд, ховайтеся у траншеях, канавах, ямах, ярах та інших місцях, обов’язково надіньте засоби індивідуального захисту

Радіаційна небезпека

Радіосигнал: «Увага! Увага! Громадяни! Радіаційна небезпека! Радіаційна небезпека!»

Надіньте респіратор, маску або ватно-марлеву пов’язку, а при їх відсутності — протигаз. Візьміть запас харчів, води, предмети першої необхідності і прямуйте до сховищ. При їх відсутності надійним захистом можуть бути кам’яні споруди і підвали. Якщо ви сховались у квартирі або на підприємстві, не гайте часу: приступайте до герметизації приміщення, зачиніть вікна, двері, завішайте їх щільною тканиною, заткніть усі щілини. Якщо ви перебуваєте на зараженій місцевості або вам доведеться подолати район ураження, необхідно прийняти засіб №1 з індивідуальної аптечки. Вихід із сховища можливий тільки за розпорядженням місцевих органів Цивільної оборони.

Хімічна тривога

Радіосигнал: «Увага! Увага! Громадяни! Хімічна тривога! Хімічна тривога!»

Почувши сигнал, надіньте протигаз, засоби захисту шкіри та сховайтесь у сховищі. При загрозі хімічного ураження необхідно прийняти антидот біологічного ураження — протибіологічний засіб №1 з аптечки А1-2. Якщо захисної споруди немає — використовуйте житло, виробничі та підсобні приміщення.

Примітка:

1. Залишати захисні сховища можна після рішення місцевих органів Цивільної оборони і сигналу «Відбій повітряної тривоги».

2. Отримавши розпорядження на евакуацію, візьміть документи на всіх членів сім’ї, засоби індивідуального захисту, медикаменти, 2-3-добовий запас харчів, міцний теплий одяг, зручний для роботи, прямуйте на підприємство, в якому працюєте, разом із членами сім’ї.

Якщо ніхто з вашої сім’ї не працює на підприємстві, прямуйте в будинкоуправління або ЖЕК. Пам’ятайте: діяти треба швидко, але без метушні і паніки. У цих умовах дорога кожна хвилина!

А. Кеда, перший заступник голови районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

LIVE OFFLINE
track image
Loading...