Сила нескорених – сьогодні День добровольця

добро
Поділитися новиною

доброВ Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Дата вибрана не випадково. У 2014 році прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

Варто нагадати, що навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Варто зауважити, що тоді, у 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але попри це зажили слави як найвідважніші вояки.

Історія береже пам’ять про українських борців за свободу України. Адже чи не на кожне покоління випала сумна доля – здобувати волю і незалежність нашої держави. І сьогодні, як і колись давно, історія повторюється – наше покоління змушене протистояти агресору. Ця публікація присвячується тим, хто у той чи інший час чи спосіб став на захист рідної землі.

Безымянный1

Гадяч здавна вважають містом козацької слави. Із 1663 року і 5 років поспіль місто було адміністративною столицею Війська Запорізького. Козаки Гадяцького полку брали участь і уславили себе хоробрістю і відвагою при обороні рубежів своєї країни та в походах на Азов і Прибалтику.

Служити Батьківщині

Призвані до лав Радянської армії в різні роки, вони із гордістю виконували свій обов’язок. Уже сьогодні, у незалежній державі, вони продовжують берегти у своїх серцях бойовий дух і відданість рідній землі і завжди готові у будь-яку хвилину стати на захист України. Багатьох із місцевих десантників за час АТО мобілізували, багато із них пішли добровольцями, вкотре підтвердивши правдивість їхнього девізу: «Ніхто, крім нас».  

АТО: боротьба за незалежність України продовжується

У той час, коли більшість із нас навіть не розуміли весь сенс слова «війна», Гадяцький військкомат набирав добровольців. У 2014-му, коли все тільки починалось, лише рідні і близькі знали, коли відбуваються відправки. Тому, на жаль, нам не вдалось зберегти в архівах тих, хто першим став на наш захист. У нашому фотоархіві є фото військовослужбовців з осені 2014 року. По кілька разів на тиждень, у дощі й морози, хлопці їхали прямо на передову. Рідні зі слізьми на очах проводжали їх, боячись побачити востаннє. А вони впевнено обіцяли повернутись із перемогою.

Уже сьогодні, мабуть, немає такої точки на сході України, на якій би не воювали наші земляки. Географія їхнього розміщення більш ніж масштабна: Луганськ, Донецьк, Артемівськ, Соледар, Новий Айдар, Щастя, Червоний Жовтень, Ольховатка, Костянтинівка, Авдіївка, Тоненьке, Станиця Луганська, Зайцеве, Піски, Опитне, Маріуполь, Ясинувате, Трьохізбенка, Лисичанськ, Сєверодонецьк, Попасне і ще багато-багато міст та сіл, перелічувати яких немає сенсу. Варто згадати й те, що наші земляки-добровольці відзначились і під час оборони Донецького аеропорту, яка, до речі, вважається однією із найсерйозніших в АТО. А ще Іловайськ, де поклали свої голови наші хлопці.

На жаль, війна продовжується і до сьогодні.  Багато наших земляків залишаються захищати українські позиції. Редакція тижневика приєднується до всіх привітань, які цього дня лунатимуть на адресу наших добровольців. Зі святом вас. Нехай готовність бути на крок ближче перед можливою небезпекою завжди згуртовує всіх у гуманній справі захисту сьогоднішнього і майбутнього України. Нехай над вашими головами завжди буде мирне небо. 

«БМ»

Фото з архіву редакції

LIVE OFFLINE
track image
Loading...