Привіт, Гадяч: чим гостей зустрічає місто
Звісно, сьогодні Гадяч ще не входить у топ туристичних міст України, проте неабияк до цього прагне. У місті розробляються туристичні маршрути, активно наводять лад, ремонтують дороги, осучаснюють ландшафти. А ще зовсім недавно наше місто стало учасником туристичного проекту «Мандруємо Полтавщиною»…
Але чи достатньо ми робимо, щоб бути містом, у яке хочеться поїхати туристу? Ми вирішили проїхатись і роздивитись, чи привабливий Гадяч після зими? Наперед зазначимо, що це не докір чи критика. І можливо, саме після нашої публікації посадовці побачать, що не все так добре, як здається на перший погляд.
«Гадяч – АД?»
Останнє червоними літерами хтось написав на знаках, що на в’їзді із Зінькова та Лохвиці. Щоправда, від Зінькова напис замалювали синьою фарбою, а от другий так і лишився. Мабуть, не помітили. Проте помітять туристи, які їхатимуть до нас із Києва. І сумніваємось, що прогулюватись містом із таким красномовним порівнянням, їм буде приємно…
Та й стан самих знаків залишає бажати кращого – обшарпані, із потрісканою фарбою, яку, до речі, наносили активісти ще у 2014, коли був популярним «синьо-жовтий» флешмоб. Відтоді, здається, ніхто їх не чіпав. А вже б і час, бо це перше, що бачать наші гості.
Смітникам – бій!
Щоб помітити наступну проблему, далеко їхати не довелось. Неподалік від в’їзду у місто з боку Лохвиці здалеку у лісосмузі видніється величезна купа сміттєвих мішків. Звертаємо ближче. Видно, що хтось ну дуже «хазяйновитий» склав своє добро у мішки і вивіз подалі. Купа досить помітна, тому робимо висновок, що її вперто ігнорують.
До речі, це не єдиний смітник, помітний у Гадячі. Таких вдосталь. На кожному куточку можна знайти залежану купу непотребу чи гілляч. На це потрібно звернути найбільшу увагу.
Автостанції
Нашим до ідеального стану ще далеко. І хоч не все так погано, працювати є над чим. Усередині який-не-який ремонт, прибрано, а от вуличні лавки для очікування можна б і замінити.
Один із постійних читачів нашого тижневика розповідав, що колись бачив, як туристичний автобус проїхав містом, навіть не зупинившись. І не дивно. Кому захочеться зупинятись, коли у нас і умов для цього немає?
Леся була б не рада…
Ну і як же без Лесиного гаю? Звісно, приїхавши у Гадяч, екскурсоводи не оминуть цього мальовничого куточка. І що ж вони побачать? А побачать, як розсипається плитка на сходах, розкидане сміття і «пахне» вода із криниці. А ще гадячани взяли моду кататись машинами не дорогою, а по зелененькій травичці. Звісно ж, від цього залишаються не менш мальовничі канави, які не радують око туриста.
Загалом – непорядок! Де-де, а саме тут потрібно було б причепурити!
Співатимуть у чистоті!
На місці анонсованого «Співочого поля» кипить робота – хлопці працюють над прибиранням чагарників і смітників. Хоча вже давно цим мала б зайнятись відповідальна за цю ділянку особа. Насправді цей несанкціонований смітник – це територія РЛП «Гадяцький». Сьогодні місцину не впізнати – члени ГО «Наша толока», про яку ми неодноразово розповідали на сторінках нашого тижневика, оформили лісорубний квиток і тепер розчищають територію:
«Будемо створювати ажіотаж навколо нашого міста. Приваблюватимемо туристів у Гадяч. А то слів багато (і «гетьманська столиця», і «місто обласного підпорядкування»), а насправді діла мало! Одні лише смітники, а глянути нема на що!» – кажуть активісти, яких ми застали за роботою.
Тут буде розміщена славнозвісна Торяникова булава (до речі, уже замовлена, і буде йти на рекорд як найбільша в Україні), і купа альтанок, і місце для стоянки, і пішохідна зона, і місця для виставки народних майстрів, і кілька сцен. До речі, активісти зараз у пошуках майстрів, які малюють по дереву, для створення казкової галявини. Загалом, хлопці запланували грандіозну роботу і впевнені, що такий проект приверне увагу туристів не лише із сусідніх районів, а й з усієї України.
Підсумуємо: щоб стати туристичною столицею району, потрібно докласти чимало зусиль. І, на жаль, сьогодні тільки активісти є тією дієвою силою, яка рухається у правильному напрямку. То можливо, для початку варто приєднатись до них? Щоб далі вже спільними зусиллями підняти наше місто на певний рівень, як кажуть, щоб було не соромно.
Оксана Кириченко