«У ліс дрова везуть»
Газова криза дала поштовх якнайшвидшому переходу на тверде паливо і Гадяцький район не пасе задніх у цьому питанні. За підсумками першого півріччя 2015 року у районі вже введено в експлуатацію 10 теплогенераторних на твердому паливі, ще 4 на стадії будівництва. Як забезпечувати школи твердим паливом і де закуповувати дрова обговорювали 2 липня на засіданні постійної комісії районної ради.
За скромними підрахунками за минулий опалювальний період перехід на тверде паливо дав вже 1 млн. 884 тис. 146 грн. економії.
17 квітня проведений тендер на визначення постачальника твердого палива. Із трьох учасників переміг полтавський постачальник ПП Цінченко . Цей факт підняв шквал обурень мовляв «у ліс дрова везуть», посипались питання чому наш місцевий ДП «Лісове господарство» не приймав участь у тендері? Олександр Пішняк (директор ДП «Лісгосп») пояснив, що умови тендеру їх не задовольнили (не має дозволу на підвезення деревини) та і ціна на дрова у нашого лісового господарства трохи вища ніж у полтавського підприємства.
Де полтавський підприємець заготовляє дрова?
З цим питанням присутні депутати звернулись до Костянтина Цінченка (підприємець, який постачає дрова у гадяцький район). Чоловік до запитань підготувався ґрунтовно. З його слів, лісозаготівлею на теренах Полтавщини він займається близько 6 років. Деревину заготовляє по всій Полтавщині і у Гадяцькому районі також – випилює дерева вздовж ліній електропередач 10-35 тис. вольт і вздовж автодоріг. Сировину для Гадяцьких тепло генераторних підприємець заготовляв у Веприцькій та Краснолуцькій сільських радах. Полтаваобленерго спільно з обласною екологічною інспекцією погоджують і вимічають дерева, які підходять для спилювання і тільки після отримання повного пакету документів відбувається заготівля дров.
Усі дерева, що вирубуються на території сільської ради візуються, тобто заносяться у договір і лісорубний квиток. До речі, сільська рада також має копієчку за прочищені обочини – згідно матеріально-грошової оцінки деревини (оцінюють по породах деревини та діаметру стовбура).
Незаконна вирубка деревини
Зі слів Олега Андрущенка (начальника сектору ДІМ Гадяцького РВ) за останнє півріччя було порушено 4 кримінальних провадження по незаконній вирубці лісу. Паралельно незаконній заготівлі, вирубка ведеться приватними підприємцями задля забезпечення району твердим паливом, як це робить ПП Цінченко. У цього підприємця документація у порядку, маються усі відповідні документи, правопорушення не встановлено.
Чи є претензії?
Особи, відповідальні за прийом сировини у школах могли озвучити свої претензії до постачальника поки сировина завезена не у повному обсязі.
Сватківська ЗОШ – минулого тижня сировину привезено вперше. Привезли тополю з тої ж Краснолуцької дороги. Скаржаться на нерівномірну завантаженість кузова.
В.Будищанська СШ – скарги на невідповідність кубатури, із 2-х кузовів отримали тільки 9,2 куби дров.
Римарівська ЗОШ – претензій немає – привезли тверді якісні породи дерева.
Плішивецька ЗОШ – 10 машин привезли по 7,5 кубів, закладка дров без претензій.
Мартинівська ЗОШ отримала 125 кубів, все у нормі.
Оксана Кириченко
Цікаві думки виникають читаючи наші змі. З докумен-тами “порядок”, лісгосп не має “спецтранспорту”? В тендерній документації, почитайте п. Андрущенко , яким транспортом мають завозити дрова і уважно погляньте на фото. Звичайний “ЗІЛ-колгоспник”, а повинен автомобіль з краном- маніпулятором. Проінформуйте шановні кореспонденти нашого райпрокурора, як дотримується законодавство про працю, коли люди “вручну” вантажать пеньки і колоди. Та і взагалі така “увага” до теми “об*єм-якість” дров першими особами району, нагадує прислів*я на “ворові шапка горить”.