Telegram-канал “Полтава-сирена” перетворюється на новинний паблік – хто його веде
ДСНС передало команді Дмитра Луніна Telegram-канал «Полтава Сирена» з 200 тисячами підписників, пише “Полтавщина“.
Днями, мешканців Полтавщини здивували повідомлення в Telegram-каналі «Полтава Сирена». Разом зі сповіщеннями про повітряну тривогу почали з’являтися новини: «Пенсіонер виїхав на зустрічну смугу та зіштовхнувся з мікроавтобусом», «У Лубнах підліток хотів вкоротити собі віку через сварку з дівчиною». Це типові заголовки новинного пабліка, але дуже дивно їх бачити у каналі, який попереджає мешканців про ракетну небезпеку.
Канал «Полтава Сирена» був створений 27 лютого 2022 року. На початку війни мережу подібних Telgram-каналів створили управління ДСНС в різних областях. Наразі на каналі «Полтава Сирена» майже 204 тисяч підписників — це лідер серед інших Telegram-канал у Полтавській області.
Перші три місяці канал «Полтава Сирена» був у підпорядкування рятувальників. В травні 2022 року канал передали в підпорядкування ОВА на прохання військової адміністрації.
Офіційне пояснення — ОВА першою отримує сповіщення про тривогу. Хоча на практиці, як і більшість інших каналів, «Полтава Сирена» просто публікує автоматичні сповіщення, отримані через API проекту «Повітряна тривога» — спільної розробки Мінцифри, Ajax Systems та Stfalcon.
Дані факти наводять на думку, що Telegram-канал «Полтава Сирена» може використовувати начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. В пресслужбі Дмитра Луніна повідомили, що не займаються Telegram-каналом «Полтави Сирена».
ІВ «Полтавщина» нічого не стверджує, але в інформаційній орбіті Полтавської ОВА перебувають чотири найбільші полтавські Telegram-канали: «Полтава Сирена» (203 тисячі), «Труха Полтава» (143 тисячі), Полтавська ОВА (122 тисячі), «Доброго вечора, ми з Полтави» (68 тисячі).
Аналогічна ситуація сталася із Telegram-каналом «Сирена Кременчук» (78 тисяч підписників), який періодично репостить повідомлення міського голови Кременчука Віталія Малецького та офіційні новини міськради.
Telegram-канали — цінний ресурс, який може вплинути на хід виборів чи якихось політичних дій. Якщо 100 разів повторювали, що Петров «скотиняка», а Іванов приймає правильні управлінські рішення, то у підписників ця інформація закарбується в голові й буде надалі транслюватися, як власна думка. Чим більше Telegram-каналів, тим більше можливостей «правильно» сформувати настрої електорату.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»