На чому заснований принцип дії pН-метра?

Поділитися новиною

 

Вимірювальна техніка є одним з найважливіших винаходів людства. Завдяки таким електронним пристроям можна проводити дослідження та контролювати виробничі процеси. Одними з найкорисніших є лабораторні pH-метри. Їх використовують у харчовій промисловості, косметичній галузі та у фармацевтичному секторі. Їхнє основне призначення — вимірювання рівня рН у різних розчинах для регулювання хімічних і фізичних реакцій.

Як працює pН-метр

В основу роботи лабораторного pH-метра покладено рівняння Нернста, яке показує взаємозв’язок концентрації іонів та електричної напруги. Головний принцип дії приладу полягає у визначенні електрорушійної сили в системі електродів.

Щоб виміряти рівень pH, використовують електрод порівняння та електрод з індикатором. Останній має мембрану зі скла, яка чутлива до концентрації іонів водню. Порівняльний електрод має постійний потенціал і не реагує на розчин. pH-метр вимірює та порівнює між собою потенціали обох електродів. Різниця між ними використовується для визначення концентрації іонів водню в зразку, який досліджується.

Різновиди pН-метрів

Від умов використання та поставлених завдань залежить тип pН-метра:

  • рН-метри портативні — вирізняються компактністю та невеликою вагою. Такі прилади найкраще підходять для проведення аналізів у польових умовах та у виїзних лабораторіях.
  • Лабораторні рН-метри — мають складну конструкцію, проте більш функціональні та максимально точні. Завдяки таким приладам можна цілодобово контролювати рівень кислотності. Їх використовують у теплицях, на промислових об’єктах, у хімічній, медичній, фармацевтичній промисловості.

Для коректної роботи лабораторні рН-метри мають бути розташовані на рівній поверхні.

Як вибрати pН-метр

Найважливіший параметр, який потрібно враховувати під час вибору рН-метра, — це його точність. Найкращими вважаються моделі з похибкою ±0,001 pH. Допустимими також є варіанти з точністю ±0,003, ±0,01, ±0,02 pH. Крім того, важливими є такі нюанси:

  • можливість калібрування приладу;
  • наявність стандартів калібрування та буферів;
  • оптимальні електроди, які підходять для дослідження саме вашого продукту.

Широкий асортимент рН-метрів представлено в інтернет-магазині SimVolt. У каталозі є варіанти для різних потреб: кишенькові, портативні, лабораторні, промислові, стаціонарні прилади для визначення кислотності. Уся вимірювальна техніка SimVolt має сертифікати якості та підлягає гарантійному обслуговуванню. Для зручності використання кожен пристрій постачається з докладною інструкцією українською мовою. Якщо під час вибору виникнуть питання, консультанти компанії із задоволенням допоможуть визначитися з моделлю, що якнайкраще задовольнить ваші потреби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...