Різні типи шин: плюси та мінуси різних видів

Поділитися новиною

Автомобільні шини потрібно вибирати згідно з рекомендаціями виробника. На маркуванні та в супровідній документації вказують усі необхідні характеристики для підбору правильної гуми. Проте в деяких випадках допустимий діапазон вибору, тому корисно буде ознайомитися з різновидами шин.

Розміри та конструкція

Класифікація починається з типу автомобіля. Для легкових, вантажних, позашляхових автівок призначені різні моделі. Окремо розглядають посилені — для комерційного транспорту з підвищеним навантаженням. За герметизацією ділять на:

  1. Камерні. Вони мають працювати в комплекті з камерою, але через високий ризик проколу використовуються рідко.
  2. Безкамерні. Герметичність забезпечують внутрішній гумовий шар і диск спеціальної конструкції зі щільним приляганням. Тому навіть у разі проколу тиск втрачається повільно.

Всередині гуми розміщений каркас із металевих або нейлонових ниток. Вони можуть бути направлені діагонально або радіально, але останнім часом використовують переважно останній варіант. Він дає додаткову міцність без збільшення ваги.

6468c1f89349f.webp

Розподіл за сезонами

Дорожні умови в літній та зимовий сезони кардинально відрізняються. Вони можуть мати відмінності навіть залежно від області України. Тому виробники розробляють різні моделі для сухого асфальту, дощових періодів і морозу. Потрібно уважно вибирати з огляду на кліматичні особливості регіону. Виділяють наступні різновиди:

  1. Літня. Для неї використовують найжорсткішу гуму, щоб вона не розпливалась під впливом гарячого асфальту. Протектор — низький, зі слабо вираженим малюнком. Відмінне зчеплення з сухим асфальтом, але в болоті виникають проблеми.
  2. Зимова європейська. У Європі значно м’якша зима, тому для неї використовують особливі моделі з хорошим відведенням води та зчепленням з мокрим асфальтом. Гума середньої м’якості, але конструкція зміцнена додатковими кордами.
  3. Зимова скандинавська. Розрахована на сильні морози, тому використовують м’яку гуму. Протектор — глибокий, із крупними блоками та великою кількістю дрібних ламелей. Добре тримається на снігу, льоду та сніговій каші.
  4. Всепогодна або всесезонна. Універсальний варіант із середніми показниками. Підходить для цілорічного використання. Проте не буде ефективною під час сильної спеки чи морозів.

Всесезонні покришки підійдуть для регіонів із м’яким кліматом, де не буває снігових заметів і сильних морозів. Влітку вони чудово функціонують, але взимку потрібно бути обережним.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...