Проблематика стану доріг не на часі?

Поділитися новиною

Днями відбулася зустріч із начальником Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області Іваном Краповницьким та його заступником Анатолієм Мягкохлібом.

Перше питання, яке обговорили – стан та перспективи ремонту автодороги Т1705 Лохвиця-Гадяч-Охтирка-Велика Писарівка. Нагадаю, що на її ремонт вже було проведено тендерну закупівлю та визначено підрядника – ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ», який побудував в м. Гадяч асфальтний завод. Проте через повномасштабне вторгнення росії на територію нашої держави роботи по ремонту не були виконані. Причиною цьому стала відсутність фінансування.

З Іваном Краповницьким та Анатолієм Мягкохлібом

Станом на сьогодні це не єдина проблемна дорога Полтавщини. Багато автомобільних доріг перебувають в незадовільному стані, потребують поточного та капітального ремонтів. До мене, як до депутата Полтавської обласної ради, регулярно надходять скарги від жителів Миргородського району щодо незадовільної якості доріг округу. Люди стали заручниками неякісних автошляхів, вони змушені годинами долати маршрут в декілька десятків кілометрів. Це стосується таких доріг, як Гадяч-Миргород та Гадяч ‒ Опішня.

За результатами сесії Полтавської обласної ради було прийнято рішення про передачу на баланс Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (колишній УКРАВТОДОР) для проведення відновлення дорожнього покриття нижче зазначені дороги:

·       01702034 Гадяч-Миргород;

·       01702368 Гадяч ‒ Опішня;

·       01705071 Диканька-Решетилівка;

·       01706074 Зіньків-/Т-17-05/-межа області;

·       01712173 Вирішальне-Залізняки-Комишня.

Станом на сьогодні лише дорога 01706074 Зіньків-/Т-17-05/-межа області офіційно прийнята на баланс Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. На всі інші зараз розробляються Акти приймання-передачі та підписується відповідна документація. Зазначу, що всі 5 автошляхів ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» передає разом із готовими проєктами поточного середнього ремонту. Втім, зараз ці проєкти не актуальні, адже за цей час руйнування тривають, тому для нового балансоутримувача постає необхідність розробити проєкти капітальних ремонтів.

Через те, що вищезазначені автошляхи досі не включені до загальної мережі доріг новим балансоутримувачем, виникає проблема щодо їх експлуатаційного утримання. Експлуатаційне утримання передбачає в собі ліквідацію вибоїн, дрібний поточний ремонт. Це необхідно для того, щоб зробити бездоріжжя від Гадяча до Опішні та Миргорода проїзним. Втім, навіть після проходження процедур щодо прийняття на баланс, включення до мережі, розробки проєктів, проведення тендерних закупівель щодо утримання, визначення підрядника, основним проблемним фактором стає відсутність фінансування. Нині всі кошти держави спрямовуються на боротьбу за нашу незалежність. Тобто якесь фінансування буде можливим лише в результаті перерозподілу коштів відповідно до піврічного виконання бюджету, а це лише 1 липня, або ж шляхом корегування бюджетів. Тобто можливість фінансування з’явиться не раніше вересня 2023 року. А отже ремонти доріг знову затягуються в зиму.

Зазначу, що дороги від Гадяча у всіх напрямках практично зруйновані на 70-80%, якість дорожнього покриття не відповідає вимогам сучасних стандартів, має суттєві дефекти, що проявляються в колійності, вибоїнах, просіданнях, тріщинах та руйнуванні краю проїжджої частини. Це вже не просто вибоїни на дорозі – це ями фактично без дороги. Проблемний стан дорогі дійшов вже до критичної точки, постійно зростає соціальна напруга, жителі не мають змоги вчасно отримати медичну та соціальну допомоги, перевізники автобусного сполучення відмовляються здійснювати свої рейси. Крім того, ці дороги з’єднують населені пункти з районними та обласним центрами. Також вони є єдиними дорогами, які сполучають населені пункти з опорними та обласною лікарнями.

Отже, проблема ремонту доріг залишається відкритою. Саме тому, разом із народними депутатами та колегами-депутатами Полтавської обласної ради, прийняли рішення звертатися до голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України – Мустафи-Масі Найєма.

Мустафа-Масі Найєм

 Питання, які плануємо обговорити – це підсумки використання коштів за І півріччя 2023 року, план фінансування поточного/капітального ремонтів на ІІ півріччя 2023 року та перспективи поточного/капітального ремонтів автодоріг Полтавщини.

Проблема вкрай актуальна, дороги потребують скорішого відновлення, щоб люди користувалися якісним безпечним дорожнім покриттям вже зараз.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...