9 травня – все про цей день

Поділитися новиною

9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Віряни вшановують пам’ять священномученика Василя. До Нового року залишилось 236 днів.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Був встановлений 2016 року, прийшовши на зміну радянському Дню перемоги. Новий зміст цієї важливої для всього людства події, включає переосмислення подій Другої світової війни, чесний діалог навколо складних сторінок минулого. Цього дня прийнято вшановувати пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя під час боротьби з нацизмом. Основним символом Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є квітка червоного маку.

Також 9 травня День Європи. Він присвячений єдності країн Європи, миру та солідарності. Інша назва свята — День декларації Шумана. Історично існує одразу два дня Європи. Перший припадає на 5 травня і був створений на честь заснування Ради Європи 1949 року. Другий (9 травня) вшановує подію 1950 року, коли країни-учасниці вперше запропонували створити Європейський союз. Затвердили це рішення декларацією Шумана (тодішній французький міністр закордонних справ). Це було об’єднання вугільної та металевої промисловостей Франції та Німеччини.

9 травня в церковному календарі – день пам’яті священномученика Василя. Жив він у IV столітті та був єпископом міста Амасія. Все життя своє Василь присвятив захисту християн — розкривав язичників, ідолопоклонників, втішав тих, хто вірив в Господа. Неодноразово єпископ був присутній на Соборах, писав викривальні листи проти аріїв.

Імператором в ті часи був Ліциній, який запалав особливою пристрастю до служниці своєї дружини — Глафіри. Хотів він з нею одружитися, але Глафіра розповіла про все своїй господині, просячи врятувати її. Жінка відправила служницю до Амасії, де жив Василь. Святитель взяв її до себе на піклування, сказавши імператору, що служниця померла.

Почали будувати тоді в Амасії новий храм і Глафіра написала своїй цариці, попрохавши про допомогу. Цей лист потрапив до рук імператора, який одразу розлютився. Наказав він доставити до нього єпископа і Глафіру. Після прибуття служницю одразу вбили, а Василя кинули до в’язниці, змушуючи відректися від Бога. Святитель відмовився, тоді йому відрубали голову.

Що не можна робити цього дня

  • Не дозволено свататися, вінчатися, одружуватися — союз такий буде недовгим.
  • Небажано їсти страви з картоплі — почнуться сварки в сім’ї.
  • Краще перенести на інший день прибирання в будинку, особливо генеральне, адже почнете лаятися з родичами.

Народні прикмети і традиції на 9 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: 9 травня ще лежить сніг — отже літо буде спекотним;
  • почути кування зозулі — до покращення погоди;
  • весняний, теплий і сонячний день означає, що добре вродять огірки;
  • прилетіли ластівки — чекайте на тепло і багатий урожай.

Іменини 9 травня

Іменини святкують: Василь, Іван, Микола, Петро, Степан, Ян.

Талісманом людини, народженої 9 травня, є амазоніт. У світі мінералів цей камінь є рекордсменом за кількістю таємниць. Над ними вчені ламають голову вже не одне століття. Здавна про цілющі властивості амазоніту ходять легенди. Вважається, що він здатний повернути молодість людям літнього віку.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...