30 вересня: яке сьогодні свято, прикмети та традиції

Поділитися новиною

30 вересня відзначається Міжнародний день перекладача. В Україні сьогодні – Всеукраїнський день бібліотек та День усиновлених дітей. За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Міжнародний день перекладача:

щорічно 30 вересня на честь святого Єроніма покровителя перекладу, який здійснив повний переклад Біблії з оригіналу (івриту) на латину, відзначається Міжнародний день перекладача. Історія започаткування події сягає 1953 року. Офіційне визнання свята здійснено в 1991 році Міжнародною Федерацією перекладачів.

Всеукраїнський День бібліотек:

у 1998 році президентом України було підписано Указ про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. Він відзначається щороку 30-го вересня.

День усиновлених дітей: 

відзначається щороку 30 вересня в Україні. Проголошено свято 27 листопада 2008 року, щоб звернути увагу населення на важливості виховання дітей у сім’ях, підтримати та розвивати усиновлення. Крім вшанування прийомних батьків, цього дня нагадують про тих дітей, які все ще не мають батьківської опіки.

Яке сьогодні церковне свято:

30 вересня в церковному календарі – вшанування пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові (грецькою відповідно Пістіс, Елпіс і Агапе) та матері їхньої Софії. Перші згадки про них датуються ще II століттям.

Вдова Софія переїхала до Риму, жінка сповідувала християнство та виховувала в цьому віросповіданні дітей. Однак більша частина римлян в той час сповідувала язичництво. 137 року почалися репресії християн. Софію і її доньок затримали та відправили до суду. Сім’я не захотіла зректися віри, за що жінок піддали тортурам, а потім вбили.

Прикмети:

  • На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.
  • Якщо у цей день холодна і дощова погода, то буде рання весна.
  • Якщо журавлі летять у вирій, то на Покрову буде мороз.
  • Якщо сонячна і тепла погода, то зима буде холодною.
  • Якщо листя почало активно опадати, то варто готуватись до похолодання.
  • Якщо ясно і тепло, значить в річках багато риби.

Традиції:

  • Заміжні жінки йшли цього дня до церкви і ставили три свічки, одну з яких забирали додому. Молились про злагоду у домі.
  • Цього дня молодь збиралась на вечорниці, аби перед юрбою покрасуватись і самому оглянутись, чи не припаде раптом хтось до серця.
  • Дівчата, серце яких вже було зайнятим, просили у цей день, щоб хлопець завжди відповідав навзаєм, а їх почуття ніколи не закінчувались.
  • За давньою традицією, 30 вересня жінки плакали з ранку, щоб виплакати все горе і негаразди. Вважалося, що хто сьогодні поплаче, той протягом року буде щасливий.

Іменини цього дня відзначають:

Віра, Надія, Любов, Софія.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...