Третина шкіл на Полтавщині мають обладнані укриття
На Полтавщині продовжують готувати укриття у школах і дитсадках. Ситуацію полегшив дозвіл Уряду на придбання обладнання, пише Полтавщина.
У Полтавській області діють понад 530 закладів загальної середньої освіти. Третина з них уже обладнали укриття для того, щоби розпочати навчальний процес, але є школи, де облаштувати достатньо безпечні місця неможливо. Детальніше про це та ситуацію в садочках розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час прес-конференції 5 серпня.
За його словами, наразі 330 шкіл, ліцеїв та гімназій мають взагалі були збудовані з укриттями. З них 155 на сьогодні вже обладнані потрібним чином. Ще 193 ремонтуються та доукомплектовуються. А у 26-ти неможливо облаштувати укриття взагалі.
— Але ми вважаємо, що якусь кількість із них ми все одно можемо привести до ладу, тому ще додатково вивчатимемо їх, — додав Дмитро Лунін.
Ситуація із дитсадками дещо гірша. Загалом їх в області 644. Станом на понеділок, 1 серпня, працювали 45 з них. Облаштувати укриття в садочках належним чином важче, бо діти такого віку мають додаткові потреби і їх важче та довше переводити у підвальні приміщення під час повітряної тривоги.
— Якщо дитина, наприклад, у 5-му класі, може піти до укриття, то 3-річна дитина потребує додаткового догляду. Треба її розбудити, якщо вона спить, одягнути. Вона може хотіти до туалету. Крім того, їх діяльність проходить на підлозі, а не за партою. Тому укриття треба робити якісніше, — зазначив начальник ОВА.
Також він додав, що ремонти в укриттях проводяться не так швидко, як хотілося б. Є проблеми із постачанням матеріалів, пов’язані з викликами у логістиці. Втім, полегшило ситуацію те, що Кабмін вніс зміни своєї постанови №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».
Ці зміни, зокрема, дозволили сплачувати підрядникам за поточний ремонт укриттів і закупівлю обладнання для них, а також ремонт тих місць, де розміщені переселенці.
Фото ілюстративне.