На Полтавщині поліція вилучила близько 60 автівок у нетверезих водіїв
Згідно з рішенням Ради оборони Полтавської області, вилучені транспортні засоби можуть бути використані для оборони країни. Власники ж автомобілів відповідатимуть за керування у стані сп’яніння відповідно до вимог чинного адміністративного законодавства. Про це йдеться на сайті ГУ Нацполіції в Полтавській області.
Як повідомив начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов, від початку введення правових обмежень воєнного стану поліція вже вилучила 57 автівок. На нетверезих водіїв склали адміністративні матеріали за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до принципової позиції Ради оборони Полтавської області, конфісковані за керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння транспортні засоби можуть бути передані для потреб Збройних сил України, правоохоронних органів та підрозділів територіальної оборони для виконання завдань із захисту Батьківщини від ворога.
Очільник полтавської поліції закликав водіїв відповідально ставитися до вимог, наголосивши на спільній меті: «У нас з вами одна мета – Перемога! А для її досягнення потрібні не тільки згуртованість, відвага і сила духу, але й повага до Українських законів й сумлінне ставлення до їх виконання! Слава Україні»!
Довідково. Відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування автомобілем напідпитку вперше суд може призначити 17 тисяч гривень штрафу та позбавити права керування транспортними засобами на рік.
Якщо протягом року автомобіліста вдруге притягнуть до адмінвідповідальності, за скоєне йому доведеться заплатити вже 34 тисячі гривень та забути про кермо на 3 роки (адже суд позбавить права керування). Окрім того, є вірогідність, що транспортний засіб можуть за рішенням суду оплатно вилучити – реалізувати на аукціоні та отримані кошти повернути власникові.
Якщо водій втретє порушить закон, штраф зросте до 51 тисячі гривень. Строк позбавлення права керування збільшиться до 10 років, а сам транспортний засіб конфіскують. Але цього разу вже безоплатно.
Треба зазначити, що частина 2 та 3 статті 130 КУпАП (зі змінами від 16.02.2021 року) також передбачають адміністративний арешт, який суд може призначити з урахуванням майнового стану порушника. До 10 діб – особі, яка протягом року вже піддавалася адміністративному стягненню за керування у стані сп’яніння, та до 15 діб – якщо водій вже двічі потрапляв у «поле зору» правоохоронців.