Військові Полтавщини закликають захистити підступи до міст і сел
Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної комплектації повідомляє, що посилення захисту населених пунктів області на півночі було ефективним – там знищили десятки одиниць ворожої техніки і ворог досі не пройшов далі.
Біля захищених громад російським колонам постійно доводиться шукати інші маршрути – вони втрачають час та пальне і, як наслідок, стають легкою мішенню для наших військ. Окупанти не можуть пройти там, де їм не дозволяють.
Проте, на жаль, на Полтавщині трапляються випадки, коли місцева влада не організовує оборону і спротив ворогу.
“У якості прикладу хочемо навести два міста на Харківщині – Чугуїв і Куп’янськ. В Чугуєві ще 24-25 лютого всі промислові підприємства і агрофірми об’єдналися, щоб перевезти свої бетонні плити, блоки та інші будматеріали у визначені місця для побудови блокпостів чи різних інженерних загороджень. Усе необхідне для захисту Чугуєва – важка будівельна техніка, бензопили, зварювальні апарати тощо – знаходилося протягом лічених хвилин та оперативно доправлялося до оборонців міста. Як результат – Чугуїв по теперішній день, не дивлячись на бажання окупантів, – український. Натомість у Куп’янську, в першу чергу – через зволікання лідерів місцевої громади в плані посилення територіальної оборони, місто було не готове до приходу окупантів. У результаті все одно важка техніка була виділена, а захисні споруди – побудовані, але вже для російських окупантів. Здавалось б однакові за чисельністю мешканців і наявністю промислових підприємств два міста Харківщини – Чугуїв та Куп’янськ. Проте в результаті діаметрально протилежних підходів керівництва територіальних громад до захисту своїх населених пунктів маємо різні наслідки. Надзвичайно сумні наслідки цих упущень для Куп’янська” – зазначили у ТЦК та СП.
Військові нагадують, що будівництво укріплень – можливість громад захистити себе. Якщо керівники міських та селищних рад це питання ігнорують, то жителі цих населених пунктів мають змусити їх укріпити підступи до міст та селищ.