Суд виправдав жінку, яку звинуватили у смертельному наїзді на пішохода та втечі із місця ДТП в Оснягах

Поділитися новиною

У 2018 році поблизу Гадяча сталася смертельна ДТП — легковик на смерть збив пішохода, а його водій втік з місця аварії. Слідчі не змогли довести провину обвинуваченої, тож за 4 роки суд виправдав жінку.

24 січня 2022 року Зіньківський районний суд виправдав Галину Непокупну, яку обвинувачували у вчиненні смертельної ДТП у 2018 році поблизу Гадяча. Слідчі не змогли довести, що саме ця жінка перебувала за кермом Ford Kuga, водій якого на смерть збив пішохода та втік з місця аварії. Суддя виправдала обвинувачену та закрила справу.

Нагадаємо, що 18 січня 2018 року, близько 2:20, на трасі Гадяч — Лохвиця, у селі Осняги, на узбіччі дороги знайшли тіло 50-річного мешканця Гадяцького району. Водій транспортного засобу, що збив чоловіка, з місця пригоди зник.

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, обвинувачена Галина Непокупна — уродженка села Броварки, одружена, має вищу освіту та працює лікарем стоматологом, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася.

Слідчі з’ясували, що жінка не врахувала дорожню обстановку, проявила неуважність, не переконалася в безпеці виконання свого маневру, виїхала на зустрічну смугу руху та збила потерпілого, який йшов у зустрічному напрямку по правому краю дороги.

З місця аварії жінка втекла, а потерпілий від травм помер на місці. Тіло чоловіка знайшли водії комунального підприємства «Сервіс», які тієї ночі виїхали розчищати дорогу.

З матеріалів справи відомо, що за кілька днів після похорону загиблого чоловіка до родини потерпілих приїхали двоє адвокатів, один з яких на той момент представляв інтереси обвинуваченої. Під час цієї зустрічі родина наголошувала, що знає про те, що їхнього родича збила саме Галина Непокупна, яка працює стоматологом. Брати загиблого та матір говорили, що у їхнього родича залишився син, який навчається у Полтаві. Тож, було б добре, якби винуватиця ДТП купила хлопцю там двокімнатну квартиру.

Перед від’їздом адвокат залишив родині загиблого чоловіка 10000 гривень. Про це один із братів написав розписку, а його матір також поставила свій підпис.

За словами адвоката, один із братів загиблого говорив, що знає підозрювану та її родину. Також зазначав, що у жінки та її сім’ї є майно, яке може згоріти. А далі розмова пішла про квартиру. В матеріалах справи також зазначено: адвокат побачив, що родина загиблого в ДТП чоловіка має скрутне матеріальне становище, тому вирішив допомогти їм та залишив 10000 грн від себе. Про що взяв розписку.

Проте в суді родина Даниленків зазначала, що кошти, які вони отримали від адвоката, їм передала обвинувачена Непокупна. Але доказів та підтверджень цьому під час судового розгляду не знайшлося.

Також, за словами матері та братів загиблого, були свідки, які говорили слідчим, що за кермом Ford Kuga в момент ДТП була саме Непокупна. Зокрема один свідок, який надавав такі покази, невдовзі помер. Тому в суді підтвердити інформацію не зміг.

В свою чергу, обвинувачена Галина Непокупна провину не визнала та пояснила, що автомобіль, який на смерть збив чоловіка, належить їй. Але, хто тієї ночі був за кермом автомобіля, жінка не знає — її в цей час за кермом і в салоні автомобіля не було. Також жінка висловила свої співчуття та зазначила: їй шкода, що ця подія трапилася з ними та що вони пережили таке горе. Більше ніяких пояснень обвинувачена не надавала, посилаючись ст. 63 Конституції України — особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе.

Окрім того, усі докази, які суду надали слідчі, були зібрані із порушеннями Кримінально-процесуального кодексу. Тож жоден доказ, який, на думку слідчих, підтверджував провину обвинуваченої, суд до уваги не брав. Так, обшуки та огляди автомобіля, гаража та інших приміщень, були проведені без дозволу судді. А відібрання зразків для експертиз також відбувалося з порушеннями.

Тож, суддя у пред’явленому обвинуваченні за ч.1 ст. 135 ККУ (Залишення потерпілого в небезпеці) та ч. 2 ст. 286 ККУ (Порушення правил дорожнього руху, що призвело до смерті потерпілого) виправдала Галину Непокупну. Також суд постановив закрити кримінальне провадження по пред’явленому обвинуваченню жінці.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів.

“БМ”

LIVE OFFLINE
track image
Loading...