9 січня – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Поділитися новиною

9 січня 2022 року – неділя. В церковному календарі – день святого Стефана, який в народі називають Степанів день. Цього дня 1799 року в Англії вперше в світі запроваджують податок на прибуток, а 1951 року в Нью-Йорку офіційно відкрили штаб-квартиру ООН.

9 січня святкують Міжнародний день хореографа. Без людей, які працюють в цій сфері, неможливо уявити танець чи балет, але й фігурне катання або художню гімнастику. Хореографи чудово поєднують в своїй професії творчий підхід та спортивну завзятість.

Ніхто не може точно сказати, коли саме виник танець. Вчені вважають, що навіть первісні люди танцювали. Хоча для сучасників їхні рухи важко було б назвати танцями. Але вже тоді люди намагалися вкласти в танець свої емоції, почуття та настрій. Існували також ритуальні танці, за допомогою яких передавалися рухи священних птахів і тварин. Поступово танець став невід’ємною частиною життя людини.

Цікавий факт: перша балетна постановка відбулася у Франції при дворі 1581 року.Наші предки 9 січня святкували Степанів день. Він зобов’язаний першому в історії християнства мученику – святому Стефану. В давньому Єрусалимі він привселюдно прочитав проповідь, за що його було страчено. Ці події відбувалися 34 року. Наші предки вважали, що саме 9 січня найкраще укладати угоди між пастухами та селянами на майбутній випас худоби. Навіть існувала приказка: “Степанів день пастуха годує”. Особливу уваги приділяли цього дня коням, їх поїли і годували з дорогого посуду.

Оскільки все ще тривали Святки, то селяни ходили одне до одного у гості, співали колядок, пригощали смаколиками.

Яке свято ще в світі:

Всесвітній день Корсики;

День гри в Бога;

День Республіки в Сербії;

День нерезидентів в Індії;

День статичної електрики;

День штату Коннектикут в США.

Іменини святкують: Степан, Лука, Федір, Яків, Давид.

Талісманом людей, народжених 9 січня, є олександрит. Камінь відрізняється скляним блиском, може бути прозорим або напівпрозорим. Олександриту здавна приписували магічну силу. Часто називали віщуном. В Європі камінь вважався символом ревнощів та пристрасного кохання.

Що не можна робити цього дня

9 січня заборонялося викидати крихти, які зібрали зі столу, інакше весь рік проведеш в боргах.Не можна було використовувати ножі, тому наші предки цього дня хліб ламали, а не різали.Не можна було відмовлятися від частувань.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет:

дивилися, який сьогодні день: на деревах іній — рік буде врожайним;

якщо 9 січня сильний снігопад, вродять ягоди та гриби;якщо сонячний і морозний день, рік вийде врожайним;

якщо ворони 9 січня на снігу гніздяться, скоро буде тепло, а якщо сидять на верхівках дерев, то чекайте похолодання;

не видно на вулиці маленьких пташок — до снігопаду;коні на землю лягають — на тепло, а якщо поводяться неспокійно, то буде снігопад;

якщо 9 січня у коня спітніли копита, скоро прийде тепло;

гуси підтискають лапи до тіла — будуть морози;

над полем 9 січня стоїть туман, чекайте на тепло;

до людського житла прибіг заєць, скоро будуть сильні морози;

якщо місяць червоний, очікуйте м’якої погоди та снігу.

9 січня наші предки намагалися оббити город осиновими кілками. Вважалося, що це захистить від нечистих сил.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...