У Полтаві суд вперше конфіскував машину у водія, який втретє сів за кермо п’яним

Поділитися новиною

Водій втретє за рік сів за кермо свого Mitsubishi Lancer п’яним. До цього суд двічі позбавляв його водійського посвідчення та призначав штрафи. Порушник проігнорував попередні покарання, тож суд вирішив конфіскувати автомобіль. Про це повідомляє інтернет-видання “Полтавщина”.

20 серпня Октябрський районний суд Полтави постановив конфіскувати автомобіль у водія, який втретє за рік сів за кермо п’яним. Чоловіка вже двічі позбавляли водійських прав та призначали штраф, але порушник проігнорував покарання. Про це стало відомо з реєстру судових рішень.

З матеріалів адмінпровадження стало відомо, що Октябрський райсуд вже двічі притягав до відповідальності Сергія Клімова за керування автомобілем у нетверезому стані — 16 листопада та 21 грудня. В обох випадках суд призначав 10200 грн штрафу та позбавляв Клімова права керувати автомобілем на строк 1 рік.

5 червня 2021 року, близько 10:15, чоловіка втретє затримали п’яним за кермом Mitsubishi Lancer — водія зупинили на вул. Європейській, 152 у Полтаві. Він мав ознаки алкогольного сп’яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, мови, виражене тремтіння пальців рук, різку зміну кольору обличчя. Від проходження огляду на стан сп’яніння в присутності двох свідків відмовився.

В судове засідання чоловік не з’явився. Суд не встановив обставин, які б пом’якшували або обтяжували відповідальність Клімова. Оскільки, не зважаючи на позбавлення права керування транспортними засобами, водій продовжив вчиняти ідентичні протиправні дії — це вказує на високий ступінь суспільної небезпеки. Тому суд постановив, що для припинення такої протиправної діяльності транспортний засіб підлягає конфіскації.

Окрім конфіскації Mitsubishi Lancer, суд призначив Клімову штраф 51000 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.

Постанова ще не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному суді.

Зазначимо, що на Полтавщині це перший випадок з часу березневого оновлення КУпАП у частині порушень ПДР, коли суд вирішив конфіскувати автомобіль у водія, який втретє сів п’яним за кермо. Відповідно до матеріалів судового реєстру, за цей час штрафи у 51000 грн за п’яне керування отримували полтавецьдвоє кременчужан та карлівчанин. Втім, ще жодного разу суд не погоджував конфіскацію автомобіля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...