Коли електронне направлення не потрібне

Поділитися новиною

Програма медичних гарантій дає чіткі правила, як отримати медичну допомогу. Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Його може виписати лікар первинки або лікуючий лікар. При цьому, пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутися за консультацією, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

«Не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення – комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно, в будь-якому закладі, що має договір з НСЗУ за відповідним напрямом допомоги. Електронне направлення діє впродовж одного року від дати створення. Але потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта», – йдеться у повідомленні НСЗУ.

Електронне направлення не потрібне:

– на консультацію до деяких лікарів-спеціалістів – гінеколог, психіатр, стоматолог, педіатр, нарколог, фтизіатр, а також лікар, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом;

– коли пацієнт отримує платну послугу, яка офіційно затверджена в лікарні і оплата за неї здійснюється у вигляді офіційних платежів через касу закладу;

– екстрена та невідкладна допомога також надається без електронного направлення.

Якщо у закладі безпідставно відмовили в наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій, або вимагали гроші, це є порушенням прав пацієнта та умов договору між лікарнею та НСЗУ. В такому разі можна залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі «Громадянам». За алгоритмом дій пацієнта у таких випадках можна звернутись до оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Національна служба здоров’я.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...