ВОНИ ВІДДАЮТЬ СВОЇ СИЛИ, СВІЙ ЧАС ТА НАВІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ
У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера – International Volunteer Day.
Волонтер – у перекладі з англійської добровільний помічник.
Офіційно День на честь волонтерів був заснований у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям та різним організаціям відзначити свою роботу, поділитися своїми цінностями, досвідом і розповісти про себе.
В Україні ж волонтерський рух зародився ще в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.
Наші волонтери – це, свого роду, мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти). Навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами поки пишуть звіти в соцмережах. Визначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію.
Завдяки нелегкій праці волонтерів безліч людей отримує необхідну допомогу. Часто їх називають «янголами-охоронцями». Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком, який воістину відродив українське волонтерство, по праву можна вважати 2014 – адже саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух. Не буде перебільшенням сказати, що саме завдяки волонтерам у 2014 році країна зберегла свій суверенітет, зупинила російську агресію на сході та відновила боєздатну армію з високим моральним духом. Ці люди заради ближнього (в широкому розумінні цього слова) жертвували всім, чим лише могли: часом, грошима, а іноді й життям.
Після революції почалася війна…
Тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, а також збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи бронежилетами та тепловізорами. До всього, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.
Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна змогла вистояти та зберегти свою незалежність.
Тож будь-яке волонтерське направлення (на фронті, в притулку для тварин чи будь-де) – це благородна справа, достойна поваги та визнання, шани та вдячності.
І хорошим подарунком на День волонтера буде ваша допомога — можливо невеликий благодійний внесок, а можливо простий прояв турботи і тепла по відношенню до тих, кому це потрібно.
Кожен з нас може на собі випробувати роль волонтера, та можливо зробити цей світ трішки кращим та наповненим добром.
«БМ»