Дим та сморід від асфальтного заводу в Гадячі
До редакції, 19 жовтня, зателефонував місцевий житель, який відмовився представитись, але повідомив, що після початку роботи асфальтного заводу, мешканці прилеглих вулиць постійно скаржаться, на задимленість. «Куди ж дивляться кандидати в депутати, міська влада та всі інші?». Нажаль на це питання ми, відповіді не маємо, але хочеться звернути увагу громадськості на цю тему.
Використання застарілого обладнання у промисловому секторі є проблемою і одним з пріоритетних напрямів, які потрібно вирішувати, щоб зберегти довкілля.
Якщо почати розбиратись з самого початку, то згідно «Норми розташування промислових підприємств, планування та забудова населених пунктів» (витяг з наказу № 173 від 19.06.96) – промислові, сільськогосподарські та інші об’єкти, що є джерелами забруднення навколишнього середовища хімічними, фізичними та біологічними факторами, при неможливості створення безвідходних технологій, повинні відокремлюватись від житлової забудови санітарно-захисними зонами.
Забруднюючими факторами асфальтового виробництва є:
- гранітний пил – викидається при завантаженні асфальтного заводу та в процесі приготування асфальтобетонної суміші.
- забруднення при нагріванні бітуму до робочої температури – специфічний запах.
- забруднення при нагріванні щебню та відсіву природним газом.
- викиди технологічного транспорту та навантажувальної техніки.
Із метою максимального можливого скорочення викидів, всі ущільнення, передбачені конструкцією устаткування, періодично повинні перевірятися і відновлюватися.
Основні технологічні джерела мають бути обладнані рукавними фільтрами, які за допомогою витяжного вентилятора очищають забруднені гарячі гази від пилу з ефективністю 92%.
Виходить, що виробництво можливо зробити більш безпечним.
Кандидати обіцяють багато, особливо перед виборами, а по факту – екологія нікого не хвилює.
Олександр Товстий.