Хто відключив воду, або По-людськи, але незаконно

в будища сесія 3 копия
Поділитися новиною

в будища сесія 3 копия 14 лютого, в приміщенні Великобудищанського клубу відбулася друга сесія сьомого скликання Великобудищанської ОТГ. Питання, що були внесені до порядку денного, розглянули дуже швидко і практично одноголосно: затвердили бюджети сільрад, які увійшли до ОТГ; надали матеріальну допомогу на лікування та народження жителям ОТГ; затвердили програму розвитку КП «Добробут» та прийняли положення про Великобудищанський загін місцевої пожежної охорони.

 А от у «різному» не обійшлося без скандалу.

Депутат Віталій Козер запропонував внести на розгляд сесії питання щодо проведення коригування проєктно-кошторисної документації та отримання сертифікатів збудованого об’єкта водомережі у с.Плішивець. Зазвичай при будівництві будь якого об’єкту спочатку виготовляють документацію, а потім починають відповідні роботи. У Плішивці зробили навпаки: водопровід збудований, водопостачання здійснюється, а документи досі не готові. Згідно законодавства, поки водопровід не введений в експлуатацію, постачати питну воду не можна. Та ситуація в селі склалася критична – в колодязях давно немає води або вона зовсім не придатна до вживання. Тому сільський голова вирішив вчинити «по-людськи» і поспішив безкоштовно «подати» селянам воду, а тим часом сподівався «дооформити» документацію.

Із слів голови ОТГ, у селі 10 водопровідних ліній, із них всього на 4 лініях потрібно доопрацювати документацію. Днями представник ДАБІ приїздив у сільраду, щоб надати сертифікат на об’єкт, але повідомив, що змінилось законодавство і потрібно переробляти документи на ці 4 лінії повторно, проводити коригування проєктно-кошторисної документації і закладати на це додаткові кошти. Тож процес офіційного введення в експлуатацію водопроводу трохи затягнеться. Голова ОТГ стверджує, що ситуація не критична і вирішувана. У той же час депутат Козер запідозрив у таких діях голови корупційну складову. А селом поповзли чутки, що на голову ОТГ шукають компромат, навіть збираються звернутись до прокуратури…

«Думали, підтримка голові сільради буде, а воно зовсім по-іншому. Під кожен двір ходили збирали підписи не зрозуміло для чого і розказували, який сякий-такий наш голова. Нам зробили воду. Нам не потрібно, щоб воно законне було. Вода є, люди довольні! Ми за це вдячні… А село колотить не нада! » – кажуть жителі громади, які прийшли на сесію підтримати Віталія Луценка.

в будища сесія 2 копия

Що за підписи збирали напередодні і чому люди пов’язують це із відключенням водопостачання у Плішивці – стало зрозуміло вже згодом.

Громадськість, яка завітала на сесію, стверджує, що займалась збором підписів така собі Гаманчиха (ймовірно це О. Гаманко, яка очолювала територіальну виборчу комісію під час виборів до Великобудищанської ОТГ, – авт.) на прохання В.Козера. Пояснювала усім, що збирає підписи під зверненням до депутата по 21 виборчому округу с. Плішивець В.І. Козера, у якому «жителі громади просять поставити на сесії питання про включення в склад виконкому представника Великобудищанської сільради О.Д. Бондаренка». Нібито його професіоналізм та авторитет підсилять роботу сільської ради.

Не довго думаючи, люди підписувались. Але згодом дізнались, що та ж Гаманчиха рознесла селом чутки про те, що деякі депутати не задоволені головуванням В. Луценка і підписи збирали за відставку голови ОТГ. До того ж, громада занепокоїлась, коли згадала, що конкретного тексту звернення у документі, який вони підписували, не було. Почали шукати вже згаданого О.Д. Бондаренка, кандидатуру якого вони нібито «висувають» у виконком. Але він повідомив, що йому «це не потрібно»…

Тим часом, селом поширилась інформація про проблему з документацією на водопровід і про те, що у діях голови ОТГ вбачають корупційну складову… Згадавши про свої підписи і остерігаючись, що вони можуть нашкодити голові ОТГ, люди вирішили захищати В.Луценка. А кілька жителів Плішивця тим часом здійснили «превентивний удар» і відключили водопостачання. А що, досить розумний хід: водопровід, на який не готова документація, не працює, значить усе законно!

У результаті громада Плішивця у відключенні водопостачання вважає винними Гаманчиху і депутата В.Козера, адже його прізвище згадувалось у зверненні стосовно зміни складу виконкому, під яким і підписалась частина громади. Сам же Віталій Козер заперечує свою причетність до «махінацій» з водою і заявляє, що це непорозуміння спровоковане самим головою Віталієм Луценком.

в будища сесія 1 копия

Хто відключив водопостачання, голова ОТГ не каже, хоча зізнається, що добре знає «цих» людей. У той же час В.Луценко підтверджує, що жителі громади зважились на такий вчинок через те, що останнім часом про нього розповсюджують неправдиві чутки і зводять наклепи. Сказав, що правоохоронні органи повідомлені про ситуацію і будуть розбиратись.

Надвечір того ж дня водопостачання відновили. Розуміємо, що іншого виходу немає, але виходить, голова ОТГ знову вчинив незаконно. Проте хоча б безкоштовно воду більше споживати не будуть – після створення КП «Добробут» за водопостачання буде встановлена плата у розмірі 9 грн/куб. м орієнтовно.  

Оксана Кириченко, Любов Шкрьоба

LIVE OFFLINE
track image
Loading...