Поради як вберегтися від грипу від райінфекціоніста Наталії Іващенко
Райінфекціоніст Наталія ІВАЩЕНКО на сторінці КНП “Гадяцька ЦРЛ” у Фейсбук поділилася порадами для профілактики грипу.
Грип – це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка легко передається від людини до людини, та з часом набуває значного поширення, призводячи до епідемій. Грип є серйозною проблемою охорони здоров’я, так як викликає тяжкі ускладнення і призводить до смертельних наслідків, створює надмірне навантаження для служб охорони здоров’я.
З початку року на території України значно збільшилася кількість хворих на грип, але до рівня епідемії ще далеко. Фахівці прогнозують пік захворюваності на початку лютого.
Станом на 28 січня з початку епідсезону від ускладнень грипу в Україні померло 11 осіб. Ніхто з них не був щеплений від грипу.
У Полтавській області у 2020 році випадків смерті від грипу зареєстровано не було. У м.Полтаві лабораторно підтверджено 5 випадків грипу А та В, з них троє дорослих та двоє дітей.
Небезпека грипу полягає у тому, що його легко сплутати з ГРВІ. При ГРВІ підвищення температури тіла незначне, виникає нежить, кашель та біль у горлі. При грипі лихоманка сягає до 39оС, є ломота у м’язах і суглобах, виражений головний біль, біль по ходу дихальних шляхів, а нежитю майже не буває. Хвора на грип людина почувається дуже погано, жарознижуючі препарати не дають ефекту, наростає кашель, може з’явитись задишка. При таких симптомах слід негайно звернутись до лікаря. КНП «Гадяцька ЦРЛ» забезпечене швидкими тестами для діагностики грипу А і В та противірусними препаратами.
Ось декілька простих порад для профілактики грипу:
– Тримайте вдома оксолінову мазь. Перед виходом на роботу змазуйте нею носові проходи. Ця мазь не лікує, але буде перешкоджати проникненню вірусів в організм.
– Захиститися від вірусу допоможе часте миття рук.
– Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання, особливо якщо у приміщенні є хворий.
– Найпростіше правило: намагайтеся якомога менше перебувати поруч із людьми, у яких застуда, нежить або кашель.
– І нарешті: вакцинація – найнадійніший метод профілактики грипу. Її необхідно робити щороку, перед кожним епідсезоном (вересень-жовтень). Імунітет після введення вакцини формується через 10-14 днів.